خطیب: از پایان‌نامه‌های معدنی حمایت شود

خطیب: از پایان‌نامه‌های معدنی حمایت شود

نماینده تشکل‌های دانشجویی و دانشگاهیان خراسان جنوبی: تنها راه یافت توسعه پایدار در خراسان جنوبی به منظور افزایش درآمد ناخالص ملی توجه به بخش معدن است.

235
0
معدن سنگ
معدن سنگ

به گزارش خبرگزاری سنگ ایران، مهدی خطیب نماینده تشکل‌های دانشجویی و دانشگاهیان خراسان جنوبی در جلسه بررسی مشکلات معدن کاران استان خراسان جنوبی اظهار داشت: استان خراسان جنوبی از نظر معادن دارای ظرفیت های معدنی بسیار زیادی است اما متاسفانه این ظرفیت ها هنوز به طور کامل مورد استفاده قرار نگرفته است.

وی افزود: برخی از سنگ های تزئینی استان استخراج و فرآوری شده و برای فروش عرضه شده اند اما بسیاری از سنگ های استان هنوز استخراج نشده و ناشناخته مانده اند. دولت های مختلف برای کشف و فراهم کردن زیر ساختهای لازم برای معادن این استان برنامه های متعددی انجام داده اند اما بسیاری از این اقدامات نتیجه مطلوب در پی نداشته و ما همچنان با کمبود زیر ساختها مواجه هستیم.

وی ادامه داد: نیروی تحصیل کرده و متخصص در امور معدن در خراسان جنوبی زیاد است. برای رهایی از برخی مشکلات معادن لازم است ارتباط تنگاتنگی میان دانشگاهیان و فعالان صنعت معدن برقرار کنیم و از دانشجویانی که رشته تخصصی آنها معدن است استفاده کنیم. پایان‌نامه‌های کارشناسی ارشد که در بخش معادن هستند باید حمایت شوند.

وی اظهار داشت: تنها راه یافت توسعه پایدار در خراسان جنوبی به منظور افزایش درآمد ناخالص ملی توجه به بخش معدن است.

۰
کانال خبرگزاری سنگ ایران در تلگرام

دیدگاهی نیست

دیدگاهی بنویسید