مهدی خسروی: صنایع ما نیازمند مغز بزرگ و بدنه کوچک هستند

مهدی خسروی: صنایع ما نیازمند مغز بزرگ و بدنه کوچک هستند

مدیرتولید شرکت تامکار سنگ آرین: صنایع ما نیازمند مغز بسیار بزرگ و بدنه بسیار کوچک هستند؛ اگر این رویه در کارخانجات ما پیاده شود بهره وری کارخانجات ما بسیار بیشتر می شود.

402
0
مهدی خسروی
مهدی خسروی

مهدی خسروی مدیرتولید شرکت تامکار سنگ آرین در گفتگوی اختصاصی با خبرگزاری سنگ ایران اظهارداشت: این شرکت تولید کننده ماشین آلات فراوری سنگ تحت لیسانس شرکت برتون ایتالیا است و در اصفهان در منطقه دولت آباد واقع شده است.

وی افزود: تمامی کارشناسان ما در کشور ایتالیا دوره دیده اند و شرکت ما توانایی تولید ماشین آلات صنعتی با استاندارهای درجه یک اروپا را دارد.

وی ادامه داد: با حضور متخصصان ما در کشور ایتالیا دانش فنی لازم کسب و به کشور ایران منتقل شده است. به دلیل تولید این دستگاه ها توسط مهندسان ایرانی قیمت ماشین آلات ما بسیار ارزان تر از ماشین آلات اروپایی است.

مدیرتولید شرکت تامکار سنگ آرین گفت: یکی از مهمترین مزیت های دستگاه های ما نسبت به دستگاههای خارجی خدمات پس از فروش آنها است که این خدمات در کمتر از ۲۴ ساعت به مشتریان ارائه می شود در صورتی که برخی شرکت های خارجی برای اینکه خدمات پس از فروش ارائه دهند یک ماه وقت مشتری ایرانی را تلف می کنند.

وی تصریح کرد: با تلاش های متخصصان، شرکت تامکار سنگ آرین تبدیل به برندی موفق شده است. همه سعی و تلاش ما این است که کیفیت خود را در بالاترین سطح ممکن نگه داریم. به دلیل کیفیت بسیار بالایی که دستگاههای ما دارند رکود روی کار ما هیچ تاثیری نگذاشته و حتی در بسیاری از مواقع حجم سفارشات ما بسیار بیشترهم شده است.

وی گفت: یکی از مشکلاتی که در این صنعت وجود دارد عدم شناخت برخی مشتری ها نسبت به دستگاههای ایرانی است. برخی مشتری ها هنوز به دستگاه های ایرانی نگاه منفی دارند. برخی هنوز بر این باورهستند که دستگاه های خارجی بهتر از آن چیزی است که در داخل تولید می شود و اصلا حاضرنیستند دستگاههای ایرانی را امتحان کنند.

خسروی ادامه داد: صنایع ما نیازمند مغز بسیار بزرگ و بدنه بسیار کوچک هستند؛ اگر این رویه در کارخانجات ما پیاده شود بهره وری کارخانجات ما بسیار بیشتر می شود. باید تا جایی که امکان دارد بدنه را کوچک کرد و مغز و تفکر را بزرگ. همان طور که بسیاری از کارخانجات این کار را کرده اند و بسیار موفق بوده اند؛ این رویه سود کارخانجات ما را چند برابر می کند.

وی خاطر نشان کرد: یکی دیگر از مشکلات موجود در برخی کارخانه های ایران این است که نظام اداری با ثبات ندارند. نظام اداری کارخانه ها می تواند شامل ارتباطات، روابط عمومی و بازرگانی باشد و این امور را با دقت پیگیری کند.

وی یادآور شد: اگر امروز شاهد هستیم که در بخش هایی از صنعت سنگ مشکلاتی به وجود آمده به این دلیل است که رشد قیمت مواد اولیه و هزینه های تولید از رشد دانش و مهارت پیشی گرفته است. اگر این رشد به موازات هم پیش می رفت امروز شاهد این مشکلات نبودیم. ارتقاء دانش و مهارت از اصول بسیار مهم و اساسی رشد بهره وری در صنعت است.

۰
کانال خبرگزاری سنگ ایران در تلگرام

دیدگاهی نیست

دیدگاهی بنویسید

19 − 8 =