منصور نصیری: صنعت سنگ الویت اصلی دولتمردان ایران شود

منصور نصیری: صنعت سنگ الویت اصلی دولتمردان ایران شود

267
0
منصور نصیری

منصور نصیری مدیر عامل سنگبری نصیری و گرانیت بهاره زنجان در گفتگوی اختصاصی با خبرگزاری سنگ ایران اظهار کرد: فعالیت من در زمینه استخراج و فرآوری سنگ میباشد، کار ما از استخراج سنگ در معادن شروع میشود و تا پایان انجام برش و فرآوری آن ادامه پیدا می کند. سنگ تولیدیمان گرانیت در انواع مختلف است. این حرفه پدری من است که ایشان از سال ۱۳۵۰ در این زمنیه شروع به فعالیت کرده و من از سال ۵۴ به این حرفه روی آورده ام.

وی در ادامه گفت: امروزه صنعت سنگ و معدن به حدی دچار مشکلات و محدودیت شده  که دیگر هیچ روزنه امیدی برای آن باقی نمانده است، دیگر نمی توان به کسی توصیه کرد که کسی وارد این صنعت شود و کار خود را در این زمینه شروع کند.

مدیر عامل سنگبری نصیری افزود: برخی دولت مردان ما به فکر پیشرفت صنعت سنگ نیستند، اگر این روند ادامه پیدا کند صنعت سنگ با رکود و افت شدیدی روبه رو میشود. برخی خواستار این هستند که صنعت سنگ در انحصار افرادی خاص در بیاید و در کل سود حاصل از این صنعت، مختص به دو الی سه نفر باشد. دولت باید جلوی به وجود آمدن هر گونه انحصار را بگیرد.

نصیری ادامه داد: ما در بخش خصوصی فعال هستیم و هیچ دخالتی در تصمیم گیری دولت نداریم. عده ای افراد از همین بخش خصوصی که در صنعت سنگ فعال بودند متاسفانه در حال حاضر بیکار هستند. اگر دولت جلوی واردات سنگ را بگیرد، بخشی از مشکلات بیکاری حل میشود.

وی یادآور شد: تنوع ذخایر معدنی در ایران بی انتها است اما متاسفانه همه این ذخایر در ایران در گمنامی به سر میبرند. عدم مدیریت صحیح باعث گمنامی ذخایر و محصولات مرغوب ایران شده است. صنعت سنگ ایران نیازمند برند سازی است .

نصیری مدیر عامل سنگبری نصیری و گرانیت بهاره زنجان افزود: با توجه به اجرای برجام و رفع تحریم های خارجی  تحریم های داخلی بیشتر لمس شده و به چشم می آید. متاسفانه یارانه ای که دولت برای صنعت و معدن در نظر گرفته بود را پرداخت نکردند و از طرفی قیمت سوخت را افزایش دادند.

۰
کانال خبرگزاری سنگ ایران در تلگرام

دیدگاهی نیست

دیدگاهی بنویسید

دو × دو =