معادن مشهور سنگ های ساختمانی برزیل

معادن مشهور سنگ های ساختمانی برزیل

یکی از معادن مطرح در کشور برزیل معدن کریستال طلایی و دیگری معدن سنگ مرمریت آزوریت است که به علت آبی رنگ بودن به نام ازرویت نام گذاری شده است.

552
0
سنگ کریستال با رگه های طلایی
سنگ کریستال با رگه های طلایی

به گزارش خبرگزاری سنگ ایران، یکی از معادن مطرح در کشور برزیل معدن کریستال طلایی و دیگری معدن سنگ مرمریت آزوریت است که به علت آبی رنگ بودن به نام ازرویت نام گذاری شده است.  سنگ کریستال با رگه های طلایی در کشور برزیل چند سالی است که بازار خوبی را به خود اختصاص داده  و به دلیل وجود چنین معدنی در کشور برزیل قیمت آن نیز مناسب تر از سنگ های وارداتی است و زیبایی خاص خود را دارد به همین دلیل بازار آن نیز رونق پیدا کرده است.

 آزوریت نیز مرمریت فوق العاده ای است که در پایین میتوانید تصویر این نوع مرمریت را مشاهده کنید که با رنگ آبی خالص یکی از گرانقیمت ترین و زیبا ترین سنگ های موجود در کشور برزیل است که بسیاری از کشور های اروپایی این نوع مرمریت را خریداری می کنند.

مقاومت بالای این سنگ در برابر برش نیز ستودنی است که بسیاری از شرکت های طراحی و معماری این نوع سنگ را در پروژه های خود بکار می گیرند.  کشور برزیل با دار بودن تنوع بالا در سنگ های گرانیت، مرمریت و اونیکس حرف های زیادی برای گفتن در زمینه صنعت سنگ دارد. چینی برزیل نیز همچون چینی ایران تنوع رنگی خود را دارد اما وجود رگه های طلایی در این سنگ آن را از دیگر سنگ ها مجزا کرده و جایگاه خاصی در بین معماران برزیل دارد.

سنگ ساختمانی آزوریت
سنگ ساختمانی آزوریت
۰
کانال خبرگزاری سنگ ایران در تلگرام

دیدگاهی نیست

دیدگاهی بنویسید