مصطفی گودرزی: ۵۰۰میلیون مترمربع کاشی و سرامیک در انبارها وجود دارد

مصطفی گودرزی: ۵۰۰میلیون مترمربع کاشی و سرامیک در انبارها وجود دارد

رئیس اتحادیه کاشی‌سازان: ۵۰۰میلیون مترمربع کاشی و سرامیک در انبارها وجود دارد و این در حالی است که از نیمه دوم سال گذشته تاکنون ۳تا ۴کارخانه تعطیل شده‌اند و حدود هزار نفر از کارگران بیکار شده‌اند.

248
0
کاشی و سرامیک
کاشی و سرامیک

خبرگزاری سنگ ایران به نقل از روزنامه همشهری، مصطفی گودرزی با اشاره به رکود موجود در بخش‌های مختلف اقتصادی ازجمله صنعت کاشی و سرامیک، اظهار داشت: کارخانه‌های کاشی و سرامیک با ۶۰درصد ظرفیت خود فعال هستند. هم‌اکنون حدود ۵۰۰میلیون مترمربع کاشی و سرامیک در انبارها وجود دارد و این در حالی است که از نیمه دوم سال گذشته تاکنون ۳تا ۴کارخانه تعطیل شده‌اند و حدود هزار نفر از کارگران بیکار شده‌اند.

گودرزی با اشاره به پیشنهادات ارائه شده به تولیدکنندگان کاشی و سرامیک برای سال‌جاری، گفت: پیشنهاد کرده بودیم که کارخانه‌ها، تولید خود را تا اواخر فروردین و یا نیمه اردیبهشت‌ماه متوقف کنند که حدود نیمی از کارخانه‌ها این کار را انجام دادند.

وی ادامه داد: با این اقدام، میزان تولید کاشی و سرامیک مدیریت می‌شود و تولید مازاد این محصول نیز کمتر صورت خواهد گرفت.

رئیس اتحادیه کاشی‌سازان، هم‌اکنون تولیدکنندگان کاشی و سرامیک محصول خود را با چک‌های طولانی مدت عرضه می‌کنند و همین مسئله باعث شده تا بخشی از سرمایه در گردش تولید‌کنندگان متوقف شود.

رئیس اتحادیه کاشی‌سازان با اشاره به تولید ۳۶۰میلیون مترمربع کاشی و سرامیک طی سال گذشته در کشور، گفت: برای امسال نیز تولید ۴۰۰میلیون مترمربع کاشی و سرامیک پیش‌بینی می‌شود.

۰
کانال خبرگزاری سنگ ایران در تلگرام

دیدگاهی نیست

دیدگاهی بنویسید