حضور پیمانکاران بزرگ روسیه در نمایشگاههای سنگ ایران

حضور پیمانکاران بزرگ روسیه در نمایشگاههای سنگ ایران

مدیر بخش روسیه شرکت یوستون: شرکت یوستون در نظر دارد بسیاری از پیمانکاران فعال روس را به ایران بیاورد و حضور آنها را در نمایشگاههای مختلفی که در ایران برگزار می شود تثبیت کند.

264
0
مصطفی کمالی
مصطفی کمالی

مصطفی کمالی مدیر بخش روسیه شرکت یوستون که اخیرا در نمایشگاه بین المللی سنگ روسیه شرکت داشت در گفتگوی اختصاصی با خبرگزاری سنگ ایران اظهار کرد: کشور ایران در نمایشگاه روسیه پاویون بسیارخوب و قدرتمندی داشت. بازدید کنندگانی که در نمایشگاه حضور داشتند برای اولین بار بود که می توانستند با ظرفیت های سنگ ایران در این حد و اندازه آشنا شوند و اکثرا از این همه ظرفیتی که در صنعت سنگ ایران وجود دارد به وجد آمده بودند.

وی افزود: کشور روسیه سنگ گرانیت دارد اما در زمینه سنگ هایی چون مرمر، مرمریت و تراورتن ضعیف است و برخی از این سنگ ها اصلا در روسیه وجود نیست. پهناور بودن این کشور و نیاز مبرم ساختمان های آن به بازسازی، این منطقه را به مهترین بازار هدف سنگ ایران تبدیل کرده است.

وی تاکید کرد: در نمایشگاه سنگ مسکو از مصنوعات تزئینی سنگ مثل گلدان و شومینه استقبال بسیار خوبی شد و این مصنوعات می توانند بازار بسیار خوبی در روسیه داشته باشند.

مدیر بخش روسیه شرکت یوستون گفت: برای شکل گیری روابط تجاری بین صنعتگران ایران و تجار روسیه باید رفت و آمدهای بسیار بیشتری صورت بگیرد، در همین راستا شرکت یوستون در نظر دارد بسیاری از پیمانکاران فعال روس را به ایران بیاورد و حضور آنها را در نمایشگاههای مختلفی که در ایران برگزار می شود تثبیت کند.

وی خاطر نشان کرد: یکی از مشکلاتی که فعلا در زمینه صادرات وجود دارد بحث جابجایی پول است اما در معامله با روسیه این مشکل وجود ندارد در مسکو بانک ملی ایران شعبه دارد و می توان به راحتی کار حمل و نقل پول را انجام داد.

وی افزود: خریداران سنگ در روسیه دو گروه هستند گروه اول شرکت های دولتی هستند که برای فروش سنگ به آنها باید حتما در روسیه شرکت داشت و در مناقصه شرکت کرد و گروه دوم افراد یا پیمانکارانی هستند که برای پروژه های عمرانی خود نیاز به سنگ دارند و می توانند خرید خود را از هر کجا که صلاح بدانند انجام دهند.

وی تاکید کرد: در بازارهای جهانی مساله کیفیت بسیار مهمتر از قیمت است، کیفیت اگر بالا باشد سنگ به راحتی فروش می رود البته مساله قیمت هم مهم است اما اهمیت آن به  اندازه کیفیت نیست.

۰
کانال خبرگزاری سنگ ایران در تلگرام

دیدگاهی نیست

دیدگاهی بنویسید