دقت در فرآوری و بسته بندی ضامن توسعه صادرات

دقت در فرآوری و بسته بندی ضامن توسعه صادرات

نائب رئیس خانه معدن استان سمنان: اصلی ترین مشکلات حوزه سنگ و معدن استان سمنان افت بازار فروش، افت در آمد، مشکلات اداری و تعلل در دریافت پروانه اکتشاف است.

252
0
معدن سنگ
معدن سنگ

مصطفی مظفری نائب رئیس خانه معدن استان سمنان در گفتگوی اختصاصی با خبرگزاری سنگ ایران اظهار کرد: اصلی ترین مشکلات حوزه سنگ و معدن استان سمنان افت بازار فروش، افت درآمد، مشکلات اداری و تعلل در کسب پروانه اکتشاف است.

وی در ادامه گفت: شرکت در نمایشگاه های داخلی و خارجی قطعا تاثیر مثبتی در روند کاری ما دارد. شرکت در نمایشگاه ها باعث شناساندن و شناخته شدن می شود. اگر تولید کننده ها و مصرف کننده ها دست به دست هم دهند و متصل به هم باشند مطمئنا در نمایشگاه های خارجی به موفقیت های بالایی می رسند. با برنامه ریزی صحیح و به جا می توان از نمایشگاه های خارجی سود برد.

مظفری گفت: برای خارج شدن صنعت سنگ و معدن از رکود فعلی می بایست هر استان یک نهاد درونی تاسیس کند که ناظر بر کیفیت کار باشد. یک نهادی در معدن تاسیس شود که دارای نظام مهندسی کاملی باشد که تولید کننده ها احساس امنیت کنند. تولید کننده ها باید از طریق دولت و مراجع مربوطه حمایت شوند که تحقق این امر به گذشت زمان احتیاج دارد.

نائب رئیس خانه معدن استان سمنان یاد آور شد: اگر در فرآوری محصولات و بسته بندی آن دقت های لازم را انجام دهیم و از فن آوری به روز استفاده کنیم صادرات در بهترین حالت در ایران اتفاق می افتد.

وی خاطر نشان کرد: با توجه به اجرای برجام و رفع تحریم ها نمودارهای مثبتی در صنعت سنگ ایران دیده می شود و این مساله تاکنون نتایج خوبی داشته است. صحبت هایی در این زمینه شده است که در حال حاضر قطعیت پیدا نکرده و ملموس نشده اما جای امیدواری است که تمام این صحبت ها به مرحله عمل برسد.

۰
کانال خبرگزاری سنگ ایران در تلگرام

دیدگاهی نیست

دیدگاهی بنویسید