مشکلات صنعت سنگ ایران به روایت محمدتقی شیرازی

مشکلات صنعت سنگ ایران به روایت محمدتقی شیرازی

211
0
محمدتقی محمدنژاد شیرازی
محمدتقی محمدنژاد شیرازی

محمدتقی محمدنژاد شیرازی عضو انجمن صنفی مدیران کارخانه های سنگبری استان فارس و مدیرعامل صنایع سنگ پارس در گفتگوی اختصاصی با خبرگزاری سنگ ایران اظهار کرد: حدودا ۱۸ سال است عضو انجمن صنفی سنگبران استان فارس هستم. فعالیت خود را در صنعت سنگ از سال ۱۳۵۹ آغاز کردم و تولیدکننده سنگ سفید شیراز، طوسی ارسنجان و گندمک می باشم.

عضو انجمن صنفی مدیران کارخانه های سنگبری استان فارس افزود: در گذشته به کشورهای حوزه خلیج فارس صادرات داشته ایم، اما در حال حاضر به دلیل برخی مشکلات، صادرات سنگ ما به این کشورها متوقف شده است. هزینه های حمل بار و گمرک بسیار افزایش یافته و دیگر کشورها ترجیح می دهند سنگ مورد نیاز خود را از کشوری نظیر ترکیه تامین کنند که هزینه های کمتری نسبت به ایران دارد.

وی خاطر نشان کرد: صادرات سنگ از ایران با مشکلات زیادی مواجه است. مسائل سیاسی و منطقه ای، عدم ثبات قیمت مواد اولیه و قیمت سنگ خام در ایران، برخی از این مشکلات است.

محمدنژاد شیرازی گفت: صنعت سنگ ایران با مشکلاتی نظیر نیروی کار، کم بودن همکاری بانک ها در پرداخت تسهیلات، نرخ بالای سود تسهیلات، عدم به روز بودن دستگاه های سنگبری و نبود تکنولوژی استاندارد، رو به رو است که این مشکلات توانایی حضور در بازارهای جهانی و رقابت را از ما گرفته است.

مدیر عامل صنایع سنگ پارس افزود: حضور در نمایشگاه های بین المللی مطمئناً شرایط مساعدی را برای مشارکت کنندگان به وجود می آورد، اما متاسفانه بسیاری از واحدهای تولیدی به دلیل هزینه های بالا در نمایشگاه ها شرکت نمی کنند و لازم است دولت در این زمینه واحدهای تولیدی را یاری رساند.

محمدنژاد شیرازی در ادامه افزود: در کارخانه صنایع سنگ پارس واحد بازرگانی به صورت مجزا نداریم و فعالیت های بازرگانی مجموعه را به تنهایی انجام می دهم، ایجاد واحد بازرگانی برای ما هزینه دارد.

۰
کانال خبرگزاری سنگ ایران در تلگرام

دیدگاهی نیست

دیدگاهی بنویسید

پنج × 3 =