مشارکت اروپایی ها در هشتمین نمایشگاه معدن، سنگ و ماشین آلات تهران

مشارکت اروپایی ها در هشتمین نمایشگاه معدن، سنگ و ماشین آلات تهران

40 شرکت خارجی از جمله ایتالیا، آلمان، اسپانیا، روسیه در کنار 210 شرکت داخلی در هشتمین نمایشگاه بین المللی سنگ، معدن، ماشین آلات و تجهیزات وابسته تهران حضور دارند.

155
0
هشتمین نمایشگاه سنگ تهران
هشتمین نمایشگاه سنگ تهران

به گزارش خبرگزاری سنگ ایران به نقل از ایرنا، ۴۰ شرکت خارجی از جمله ایتالیا، آلمان، اسپانیا، روسیه در کنار ۲۱۰ شرکت داخلی در هشتمین نمایشگاه بین المللی سنگ، معدن، ماشین آلات و تجهیزات وابسته تهران حضور دارند.

چهار بخش اصلی اکتشاف، استخراج، فرآوری و صادرات برای این نمایشگاه پیش بینی شده که در آن کارخانه های سنگبری، معادن سنگ ، سازندگان ماشین آلات معدن و حفاری و فرآوری سنگ، تولیدکنندگان ابزارآلات فرآوری معدن و صادرکنندگان و وارد کنندگان در کنار یکدیگر حاضر شده اند.

وسعت این نمایشگاه ۱۰ هزار متر مربع است که بیش از ۲۵۰ شرکت داخلی و خارجی از جمهوری اسلامی ایران و ۹ کشور مختلف جهان حضور و مشارکت دارند. از این تعداد ۲۱۰ شرکت داخلی و ۴۰ شرکت خارجی از کشورهای ایتالیا، آلمان، ترکیه، هند، اسپانیا، پرتغال، روسیه، کره جنوبی و چین حضور دارند.

همزمان با برگزاری این نمایشگاه هیات های بازرگانی، تجاری و سرمایه گذاری کشورهای چین، پاکستان، روسیه، ایتالیا،ترکیه و افغانستان با حضور در محل دایمی نمایشگاه های بین المللی تهران، ضمن بازدید از سالن ها و غرفه های نمایشگاهی، با تولیدکنندگان، تجار، بازرگانان و انجمن های تولیدی سنگ کشورمان مذاکرات تجاری دارند.

هشتمین نمایشگاه بین المللی سنگ، معدن و ماشین آلات وابسته با مجوز رسمی سازمان توسعه تجارت ایران به نام انجمن سنگ ایران و از سوی شرکت روشان برگزار می شود.

چهار روز برگزاری هشتمین نمایشگاه بین المللی سنگ ، معدن، ماشین آلات و تجهیزات به ترتیب روز اول: به نام معدن، دوم : روز صادرات،سوم :روز فرآوری و چهارم: روز دانشجو و دانشگاه نام گذاری شده است. متناسب با نام هر روز، نشست ها و کارگاه های مختلف آموزشی با حضور متخصصان و استادان دانشگاه برگزار شد.

اجرای مسابقه سنگ تراشی با قلم و چکش برای نخستین بار توسط دانشجویان رشته مجسمه سازی با نظارت اعضای هیات علمی دانشگاه، اجرای معماری توسط دانشجویان دانشگاه علم و صنعت در محل نمایشگاه و انتخاب غرفه برتر توسط استادان معماری و طراحی داخلی از برنامه های جنبی هشتمین نمایشگاه بین المللی سنگ ، معدن، ماشین آلات و تجهیزات است.

وزارت صنعت، معدن وتجارت آمارمعادن فعال کشور را پنج هزار و ۴۰۰ معدن ذکر کرده که از این تعداد حدود یک هزار و ۸۰۰ معدن سنگ تزیینی و ساختمانی است که یک هزار و ۲۰۰ معدن آن فعالند.

همچنین ایران یکی از پنج کشور شاخص تولیدکننده سنگ در دو دهه گذشته به همراه چین، ایتالیا، هند، اسپانیا معرفی شده است. علاوه براین برابر آمارهای منتشر شده، تعداد سنگبری های کشور بالغ بر ۶ هزار واحد است که حدود ۵۰ درصد آنها در استان تهران فعالیت دارند.

۰
کانال خبرگزاری سنگ ایران در تلگرام

دیدگاهی نیست

دیدگاهی بنویسید

یازده + 17 =