انجام فعالیت معدنی با کمترین آسیب به منابع طبیعی

انجام فعالیت معدنی با کمترین آسیب به منابع طبیعی

معاون سازمان جنگل ها، مراتع و آبخیزداری کشور: انتظار این است فعالیت معدنی با کمترین تخریب و آسیب به منابع طبیعی صورت گیرد و وزارت صنعت، معدن وتجارت به همراه سازمان جنگل ها، مراتع و آبخیزداری در کنار سازمان حفاظت محیط زیست همپوشانی را برای توسعه کشور اجرا کنند.

272
0
مسعود منصور
مسعود منصور

به گزارش خبرگزاری سنگ ایران به نقل از ایرنا، مسعود منصور معاون سازمان جنگل ها، مراتع و آبخیزداری کشور روز شنبه در نشست مشترک با رییسان خانه معدن استان های کشور گفت: امروز موضوع چگونگی بهره برداری از معادن شن و ماسه مساله مورد توجه فعالان این بخش است و ضرورت دارد شورای عالی معادن نسبت به بررسی این امر و چگونگی فعالیت معدنکاران تصمیم گیری لازم را انجام دهد.

 وی افزود: انتظار این است فعالیت معدنی با کمترین تخریب و آسیب به منابع طبیعی صورت گیرد و وزارت صنعت، معدن وتجارت به همراه سازمان جنگل ها، مراتع و آبخیزداری در کنار سازمان حفاظت محیط زیست همپوشانی را برای توسعه کشور اجرا کنند.

وی اضافه کرد: توافق های انجام شده بین وزارتخانه مزبور با این سازمان به منظور تسهیل فعالیت معدنی در کوتاه مدت آثار خود را نشان نمی دهد، بلکه نیازمند زمان است تا بهره وری لازم را به دنبال داشته باشد.

منصور یادآور شد: ممنوعیت فعالیت معدنی در حوزه منابع طبیعی در مفهوم قانونی وجود ندارد، شاید در جنگل هم مجوز بهره برداری معدن صادر شود، اما همه این امور باید ضمن حفظ منابع طبیعی ، موجب رشد و رونق تولید شود.

وی ابراز امیدواری کرد، دولت برای اجرای پروژه های عمرانی سهمی از بودجه را متناسب برای خسارات وارده به منابع طبیعی پیش بینی کند، تا امکان احیا و بازسازی توسط این سازمان فراهم شود.

معاون حفاظت و امور اراضی سازمان جنگل ها، مراتع و آبخیز داری کشور افزود: پروانه های اکتشافی معادن که در گذشته صادر شده، اعتبار لازم را دارد و آنجایی که محدودیت فعالیت وجود داشته باشد، به شکل مدون و قانونی مشخص است .

۰
کانال خبرگزاری سنگ ایران در تلگرام

دیدگاهی نیست

دیدگاهی بنویسید