صادرات برخی از تولیدات استان البرز به چین

صادرات برخی از تولیدات استان البرز به چین

دبیرکل اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی استان البرز : برای اینکه بتوانیم شعار امسال را محقق سازیم باید در توسعه اقتصادی و جذب سرمایه‌گذاران اقدامات مفیدی را انجام دهیم.

220
0
مسعود قاسمی
مسعود قاسمی

به گزارش خبرگزاری سنگ ایران به نقل ازفارس، مسعود قاسمی ظهر امروز در نشست تخصصی بین تجار و فعالان اقتصادی البرز و چین اظهار داشت: هم‌اکنون استان البرز در زمینه تولیدات دارو، موادغذایی و کشاورزی از ظرفیت‌های بسیار بالایی برخوردار است که می‌تواند زمینه صادرات این محصولات را نیز داشته باشد.

وی افزود: با سفر هیأت تجاری چین به استان البرز اکنون مسیر برای صادرات این نوع کالاها به کشور چین فراهم شده است.

قاسمی با بیان اینکه با مذاکرات انجام شده مسیر برای توسعه روابط تجاری کشورهای خارجی با ایران بسیار هموار شده است، افزود: در این زمینه خوشبختانه تاکنون کشورهای مختلفی برای سرمایه‌گذاری به استان البرز سفر کرده‌اند.

وی با تأکید بر اینکه زمینه تجاری اقتصادی چین با استان البرز فراهم شده است، خاطرنشان کرد: مناسبات تجاری با لغو تحریم‌ها بیشتر شده است و هم‌اکنون روابط تجاری و اقتصادی با کشورهای دیگر مهیا است.

دبیرکل اتاق بازرگانی، صنایع، ‌معادن و کشاورزی استان البرز افزود: حمایت از تولید و صنعت در استان باید به عنوان یکی از مهمترین اولویت‌های مسؤولان باشد تا بتوانیم چرخه‌های صنعت و تولید را بیش از پیش به گردش درآوریم و صنایع نیمه فعال را نیز فعال سازیم.

قاسمی گفت: استان البرز با داشتن ۳ هزار و ۵۰۰ واحد تولیدی و صنعتی به عنوان یکی از قطب‌های مهم صنعتی در کشور محسوب می‌شود که می‌تواند به عنوان یکی از مهمترین استان‌های کشور برای سرمایه‌گذاری نیز به شمار آید.

وی با تأکید بر معرفی ظرفیت‌های اقتصادی در استان البرز افزود: برای اینکه بتوانیم شعار امسال را محقق سازیم باید در توسعه اقتصادی و جذب سرمایه‌گذاران اقدامات مفیدی را انجام دهیم.

۰
کانال خبرگزاری سنگ ایران در تلگرام

دیدگاهی نیست

دیدگاهی بنویسید