مسعود صحرانورد: صادرات تنها راه خروج صنعت سنگ از رکود است

مسعود صحرانورد: صادرات تنها راه خروج صنعت سنگ از رکود است

مدیر کارخانه سنگبری صحرا سنگ: برای اینکه صنعت سنگ از رکود خارج شود چاره ای نیست جز اینکه واحدهای تولیدی مجهز به تکنولوژی جدید راه صادرات را در پیش بگیرند.

493
0
مسعود صحرانورد
مسعود صحرانورد

مسعود صحرانورد فعال با سابقه صنعت سنگ در محلات و مدیر کارخانه سنگبری صحرا سنگ در گفتگوی اختصاصی با خبرگزاری سنگ ایران اظهار داشت: ساخت و ساز در داخل ایران تقریبا به حالت توقف درآمده و صنعت سنگ هم که بسیار وابسته به ساخت و ساز است نیز دچار رکود شده است.

وی افزود: برای اینکه صنعت سنگ از رکود خارج شود چاره ای نیست جز اینکه واحدهای تولیدی مجهز به تکنولوژی جدید راه صادرات را در پیش بگیرند.

وی گفت: البته هنوز مشکلاتی در زمینه جابجایی پول و باز شدن ال سی وجود دارد که انشاء الله این مشکلات هم به زودی بر طرف خواهد شد و فعالان صنعت ما خواهند توانست با امنیت و آسایش بیشتری مقوله صادرات سنگ را دنبال کنند.

وی تصریح کرد: برای انجام صادرات باید تغییرات لازم در تولید نیز به وجود آید. تولید باید بر اساس سفارشی باشد که کارخانه دار از مشتری دریافت می کند که ثبیت این رویه در برخی کارخانه های ما که تاکنون سنگ را بدون سفارش خاص می بریدند کمی زمان بر است.

فعال با سابقه صنعت سنگ محلات خاطرنشان کرد: یکی از مهمترین مشکلات صنعت سنگ محلات در حال حاضر کمبود نقدینگی است که این مساله فشار مضاعفی به تولید آورده و باعث به وجود آمدن مشکلات جدیدی شده است.

۰
کانال خبرگزاری سنگ ایران در تلگرام

دیدگاهی نیست

دیدگاهی بنویسید

4 × سه =