ابراهیمی: دولت از ورود ماشین آلات چینی جلوگیری کند

ابراهیمی: دولت از ورود ماشین آلات چینی جلوگیری کند

مدیرعامل شرکت آرین ماشین: یکی از مهمترین مشکلات ما واردات دستگاههای بی کیفیت چینی است. این دستگاه ها به دلیل کیفیت پایین، قیمتی پایین تر دارند و بازار این کار را با مشکلاتی مواجه کرده اند.

246
0
مسعود ابراهیمی
مسعود ابراهیمی

مسعود ابراهیمی مدیرعامل شرکت آرین ماشین در گفتگوی اختصاصی با خبرگزاری سنگ ایران اظهار داشت: محل فعالیت شرکت آرین ماشین نجف آباد و کار این شرکت تولید دستگاههای cnc است. این دستگاه توانایی این را دارد که برش های حکاکی را روی سنگ های مختلف انجام دهد و طرحهای منبت کاری و معرق کاری و یا طرح های رومی را روی آنها به اجرا بگذارد.

وی افزود: تمامی مراحل ساخت این دستگاه در ایران انجام می شود و نرم افزار داخلی آن نیز تولید ایران است و قابلیت این را دارد که تا عمق ۶۰ سانتیمیتر تراش ایجاد کند.

وی تصریح کرد: نمونه این دستگاه در ایتالیا تولید می شود اما دستگاههای ما نیز کمبودی نسبت به دستگاههای ایتالیایی ندارند اما قیمت دستگاههای ما بسیار پایین تر از نمونه ایتالیایی آن است.

وی ادامه داد: برای انجام این کار هیچ نوع محدودیتی در استفاده از سنگ های مختلف نیست. کل دستگاه قیمتی معادل ۱۰۰ میلیون تومان دارد که با تهیه آن می توان بسیاری از ضایعات سنگ را به سنگ های با ارزش و طرح دار تبدیل کرد.

مدیرعامل شرکت آرین ماشین تصریح کرد: یکی از مهمترین مشکلات ما واردات دستگاههای بی کیفیت چینی است. این دستگاه ها به دلیل کیفیت پایین، قیمتی پایین تر دارند و بازار این کار را با مشکلاتی مواجه کرده اند. اگر دولت در زمینه جلوگیری از واردات دستگاههای چینی اقدامات لازم را انجام دهد بسیاری از مشکلات ما در این حوزه بر طرف خواهد شد.

وی خاطرنشان کرد: سودهای وام های بانکی تولید کننده را با مشکلات بسیار زیادی مواجه می کند، واقعا پرداخت اقساط این وام ها با این سودهای بالا از توان تولید کننده خارج است. در حال حاضر همه تولید کننده ها منتظرند تا یک اتفاق بسیار خوب در حوزه بانک ها و سودهای آن اتفاق بیافتاد ولی تا کنون این اتفاق نیافتاده است.

وی گفت: گارانتی دستگاههای ما یک سال است اما عمر مفید دستگاه را نمی توان تخمین زد چون دستگاه از قطعات مختلف تشکیل شده و عمر مفید هر کدام از این قطعات بستگی به نوع نگهداری از آنها دارد.

۰
کانال خبرگزاری سنگ ایران در تلگرام

دیدگاهی نیست

دیدگاهی بنویسید