مرتضی داوری: مهمترین نیاز صنعت سنگ بازار فروش است

مرتضی داوری: مهمترین نیاز صنعت سنگ بازار فروش است

عضو انجمن صنفی دولت آباد: برای راه افتادن بازار سنگ دو راه حل وجود دارد یکی راه افتادن ساخت و ساز مسکن در داخل کشور و دیگری راه افتادن بازارهای صادراتی برای صنعت سنگ.

269
0
معدن سنگ
معدن سنگ

مرتضی داوری عضو انجمن صنفی دولت آباد در گفتگوی اختصاصی با خبرگزاری سنگ ایران اظهار داشت: در حال حاضر دولت اقداماتی را درباره پرداخت تسهیلات ارزان انجام داده که در نوع خود بسیار خوب است و به واحدهای فرآوری صنعت سنگ کمک بسیار زیادی می کند اما آن چیزی که صنعت سنگ ایران واقعا محتاج آن است وجود بازار فروش است.

وی افزود: ما اگر تسهیلات ارزان قیمت بگیریم و دستگاههای خود را به روز و مجهز کنیم و یا با استفاده از این تسهیلات تولید کارخانه را بالا ببریم ولی بازار فروش نداشته باشیم بدون شک نمی توانیم در این عرصه موفق باشیم.

عضو انجمن صنفی دولت آباد ادامه داد: برای راه افتادن بازار سنگ دو راه حل وجود دارد یکی راه افتادن ساخت و ساز مسکن در داخل کشور و دیگری راه افتادن بازارهای صادراتی برای صنعت سنگ.

وی گفت: با راه افتادن ساخت و ساز در داخل کشور سنگبری هایی که برای داخل فرآوری می کنند می توانند سنگ خود را به فروش برسانند و با راه افتادن بازارهای صادراتی سنگبری هایی که به تکنولوژی روز و مدرن مجهز هستند می توانند اقدامات لازم در خصوص صادرات را انجام دهند.

وی تصریح کرد: یکی از بزرگترین مشکلاتی که باعث شده ساخت و ساز خانه در ایران رونق نداشته باشد بالا بودن قیمت زمین است.

عضو انجمن صنفی دولت آباد خاطرنشان کرد: بزرگترین مشکل صنعت ایران سودهای بسیار بالایی  است که بانک ها به سپرده های مردم می دهد، این مساله باعث شده  روحیه کار و تلاش در بین سرمایه داران وجود نداشته باشد و اکثرا ترجیح دهند که پول خود را در بانک بگذارند و سود آن را دریافت کنند.

وی یادآور شد: چک های برگشتی یکی دیگر از مشکلاتی است که تاکنون فکری اساسی در مورد آن انجام نشده و حل شدن آن به تصمیم حاکمیت و بانک ها برمی گردد. با قوانینی که در حال حاضر برای چک وجود دارد خرید و فروش با ریسک بسیار بالایی همراه است و ما دائما این دغدغه را داریم که چک های مشتری هایمان پاس می شود یا خیر.

وی گفت: چکی که از مشتری می گیریم را به معدندار می دهیم، معدندار به فروشنده لوازم و قطعات می دهد و همین طور این چک دست به دست می شود و گاهی پیش می آید که یک چک ده دست می چرخد بنابراین وقتی یک چک پاس نمی شود دهها نفر توی دردسر می افتند.

۰
کانال خبرگزاری سنگ ایران در تلگرام

دیدگاهی نیست

دیدگاهی بنویسید

پنج + شش =