محمود زمانی قمی: بستر جذب سرمایه‌گذاری خارجی در استان‌مرکزی فراهم شود

محمود زمانی قمی: بستر جذب سرمایه‌گذاری خارجی در استان‌مرکزی فراهم شود

استاندار مرکزی گفت: به منظور رشد و گسترش صنعت در استان مرکزی، جذب سرمایه گذاری جدید در این حوزه مدنظر قرار گرفته و تلاش داریم بستر سرمایه گذاری خارجی را بیش از پیش فراهم کنیم.

195
0
محمود زمانی قمی
محمود زمانی قمی

به گزارش خبرگزاری سنگ ایران به نقل از مهر، محمود زمانی قمی عصر چهارشنبه در مراسم افتتاح رسمی نهمین نمایشگاه بین المللی سنگ ساختمانی ایران که در شهر نیم ور محلات برگزار شد، اظهار داشت: سرمایه گذاری جدید در حوزه صنعت یکی از راهکارهای گسترش صنعت بوده که در استان مرکزی در دستور کار قرار گرفته است.

وی افزود: احداث واحد نیروگاهی هزار مگاواتی ساوه با مشارکت شرکت بلژیکی، توسعه نیروگاه زرندیه، احداث نخستین پالایشگاه پلاسمای خون کشور با مشارکت شرکت کره ای و کوره ذوب سیلیس در دلیجان از جمله این سرمایه گذاری های خارجی است.

استاندار مرکزی تصریح کرد: استان مرکزی در حوزه تولید ۱۶میلیون لیتر بنزین مصرفی کشور را تولید می کند و وجود صنایع مادر در این استان نشان از نقش موثر آن در اقتصاد ملی دارد.

زمانی قمی افزود: بین سال های ۱۳۸۵ تا ۱۳۹۲،  ۵۰۰ واحد تولیدی در استان مرکزی دچار آسیب جدی شد و ۳۴هزار میلیارد ریال سرمایه در این استان از مسیر تولید خارج شد.

وی تاکید کرد: در دولت یازدهم صیانت از واحدهای تولیدی فعال و احیای واحدهای غیر فعال در دستور کار قرار گرفته و در این ارستا در استان مرکزی نیز این مهم مورد توجه قرار دارد.

۰
کانال خبرگزاری سنگ ایران در تلگرام

دیدگاهی نیست

دیدگاهی بنویسید

15 − 3 =