بهره وری بالا مهمترین عامل ورود به بازارهای جهانی

بهره وری بالا مهمترین عامل ورود به بازارهای جهانی

کارشناس سازمان صنایع معدنی استان آذربایجان غربی: یکی از مهمترین مشکلات موجود در صنعت سنگ استان آذربایجان غربی فرسوده بودن دستگاهها و ماشین آلات سنگبری است.

448
0
محمد نوجوان
محمد نوجوان

محمد نوجوان کارشناس سازمان صنایع معدنی استان آذربایجان غربی در گفتگوی اختصاصی با خبرگزاری سنگ ایران اظهار داشت: در حال حاضر صنعت سنگ استان با رکود مواجه است و اغلب کارخانجات سنگبری این استان با کمبود نقدینگی مواجه هستند. برخی از کارخانجات سنگبری استان به دلیل مشکلات به وجود آمده مجبور شده اند که واحد تولیدی خود را تعطیل کنند.

وی افزود: یکی از مهمترین مشکلات موجود در صنعت سنگ استان آذربایجان غربی فرسوده  بودن دستگاهها و ماشین آلات سنگبری است.

وی تصریح کرد: برای ورود به بازارهای صادراتی لازم است که کیفیت سنگ بریده را تا جایی که می توانیم بالا ببریم و برای رسیدن به این هدف لازم است از دستگاههای مدرن استفاده کنیم. با دستگاههای فرسوده موجود امکان رقابت در بازارهای بین المللی بسیار سخت و مشکل است.

وی افزود: کشورهای توسعه یافته با هدف رسیدن به بهره وری بالا بیشترین استفاده را از سنگ خام می کنند. قطر سنگ موجود در بازارهای بین المللی نصف قطر سنگ ایران است.

وی ادامه داد: متاسفانه قطر سنگ های بریده شده در ایران بالا است. آن مقدار سنگی که ما در یک طبقه ساختمان کار می کنیم آنها در چهار طبقه ساختمان کار می کنند. این استفاده بهینه ای که آنها از صنعت سنگ به عمل می آورند باعث می شود که قیمت سنگ آنها بسیار پایین تر از سنگ ما باشد و قدرت رقابت بسیار خوبی را در بازارهای جهانی داشته باشند.

محمد نوجوان تاکید کرد: یکی دیگر از تفاوت های بارز و مشهود بین واحد های تولیدی کشورهای توسعه یافته و برخی از واحدهای تولیدی کشور ما این است که واحدهای تولید کشورهای توسعه یافته اهمیت بسیار زیادی برای تبلیغات قائل هستند و به طور مداوم بخشی از سرمایه خود را صرف این کار می کنند اما برخی از واحدهای تولید ما توجه لازم را به این موضوع ندارند.

وی گفت: یکی از مهمترین دلایل رکود حاکم بر بازار سنگ عدم توجه کافی به مقوله بازاریابی و تبلیغات است.

۰
کانال خبرگزاری سنگ ایران در تلگرام

دیدگاهی نیست

دیدگاهی بنویسید