محمد مهدی نیکدل: رکود روی واحد سنگبری ما تاثیر نداشته است

محمد مهدی نیکدل: رکود روی واحد سنگبری ما تاثیر نداشته است

عضو انجمن صنفی کارفرمایی سنگبری های شهرستان خمینی شهر: علیرغم بسیاری از صحبت هایی که در مورد وجود رکود انجام می شود ما در کارخانه سنگبری خود با این پدیده مواجه نیستیم.

355
0
محمد مهدی نیکدل
محمد مهدی نیکدل

محمد مهدی نیکدل عضو انجمن صنفی کارفرمایی سنگبری های شهرستان خمینی شهر در گفتگوی اختصاصی با خبرگزاری سنگ ایران اظهار داشت: علیرغم بسیاری از صحبت هایی که در مورد وجود رکود انجام می شود ما در کارخانه سنگبری خود با این پدیده مواجه نیستیم. سنگی در کارخانه ما فراوری می شود سنگی است خاص و ارزان قیمت که به دلیل ارزان بودن و پایین بودن قیمت آن، همچنان مشتری دارد.

وی افزود: تمرکز کارخانه سنگبری ما بیشتر روی بازار داخلی است و تاکنون در زمینه صادرات فعالیتی نداشته ایم اما برخی همکاران ما در این زمینه فعالیت می کنند که با توجه به اجرای برجام و رفع تحریم ها توانسته اند اقدامات بسیار خوبی را در این زمینه انجام دهند.

وی ادامه داد: برخی ساخت و سازهایی که در کشور ایجاد شد مثل مسکن مهر بازارهای غیرطبیعی و کاذبی در کشور ایجاد کرد و حجم تقاضا را بالا برد که در این شریط بسیاری از سنگ های بی کیفیت هم فروش رفت و بسیاری از واحدهای تولیدی همت خود را بر بالا بردن کمیت سنگ تولیدی گذاشتند و کیفیت را فراموش کردند.

وی تصریح کرد: در حال حاضر این بازار کاذب از بین رفته اما روند تولید سنگ های بی کیفیت ادامه یافته و کارخانه دارها نتوانسته اند این سنگ های بی کیفیت را بفروشند. در دوره ای تولید انبوه بسیار مهم بود اما الان مساله کیفیت حرف اول را می زند و اگر نتوانیم جنس با کیفیت تولید کنیم هیچ اقبالی در بازارهای جهانی نخواهیم داشت.

 عضو انجمن صنفی کارفرمایی سنگبری های شهرستان خمینی شهر گفت: حضور در نمایشگاههایی که در خارج از کشور برگزار می شود برای ما چندان مفید و موثر نیست زیرا اغلب شرکت هایی که در این نمایشگاهها حضور دارند به ما به چشم مشتری نگاه می کنند و سعی می کنند کالاهای تولید خود اعم از ماشین آلات، سنگ های فرآوری شده و دستگاه های فراوری را به ما بفروشند.

وی تاکید کرد: آن مساله ای که در صادرات بسیار مهم  و تاثیر گذار است مساله قیمت و کیفیت است که اگر این دو رعایت شود می توانیم به راحتی سنگ خود را صادر کنیم.

۰
کانال خبرگزاری سنگ ایران در تلگرام

دیدگاهی نیست

دیدگاهی بنویسید

12 − 4 =