محمد مهدی نیکدل: خودمان بزرگترین مصرف کننده سنگ خودمان هستیم

محمد مهدی نیکدل: خودمان بزرگترین مصرف کننده سنگ خودمان هستیم

عضو انجمن صنفی کارفرمایی سنگبری های شهرستان خمینی شهر: طی بازدیدهایی مختلفی که از نمایشگاه ایتالیا و واحدهای تولید آن کشور داشته ام هیچ کارخانه ای را ندیدم که دستگاه قله بر داشته باشد، تمام کارخانه ها به دستگاه اره مجهز هستند.

265
0
محمد مهدی نیکدل
محمد مهدی نیکدل

محمد مهدی نیکدل عضو انجمن صنفی کارفرمایی سنگبری های شهرستان خمینی شهر در گفتگوی اختصاصی با خبرگزاری سنگ ایران اظهار داشت: تجهیزات بسیاری از کارخانه های سنگبری که در ایران فعالیت می کنند قدیمی و فرسوده است و کارایی لازم را ندارند.

وی افزود: برای رشد و توسعه صادرات و رسیدن به نقطه مطلوب در این زمینه لازم است که ناوگان فرآوری در سنگبری های ایران به روز و مجهز شود که این مساله نیز بدون حمایت بانک ها و تامین سرمایه از طرف دولت در قالب تسهیلات ارزان قیمت امکان پذیر نیست.

وی ادامه داد: دولت باید شرایطی را به وجود آورد که واحدهای تولیدی بتوانند از تسهیلات ارزان قیمت به نحوی مطلوب استفاده کنند. وامی که بانک پرداخت می کند و برای آن سود ۲۵ یا ۳۰ درصد طلب می کند به هیچ وجه به در تولید کننده نمی خورد و در هیچ کجای دنیا هم وام با این بهره به تولید کننده پرداخت نمی شود.

عضو انجمن صنفی کارفرمایی سنگبری های شهرستان خمینی شهر تصریح کرد: طی بازدیدهایی مختلفی که از نمایشگاه ایتالیا و واحدهای تولید آن کشور داشته ام هیچ کارخانه ای را ندیدم که دستگاه قله بر داشته باشد، تمام کارخانه ها به دستگاه اره مجهز هستند. این مساله نشان دهنده اهمیت بسیار بالای استفاده از تکنولوژی روز است.

وی خاطر نشان کرد: شهر کارارا شهر معدنی ایتالیا است و یکی از بهترین معادن سنگ دنیا را دارد اما میزان استفاده از سنگ این معدن در شهر کارارا بسیار کم و ناچیز است و صنعتگران سعی می کنند این سنگ را به کشورهای دیگر صادر کنند تا دلار وارد مملکتشان شود اما در ایران درست برعکس این عمل می شود و ما خودمان بزرگترین مصرف کننده سنگ خودمان هستیم.

وی گفت: در زمانی که رکود بر صنعت حاکم است نباید این همه فشار مالیاتی بر تولید کننده وجود داشته باشد. متاسفانه هزینه های مالیاتی به طور مرتب افزایش پیدا می کند و دریافت مالیات بر ارزش افزوده که اساسا نباید از تولیدکننده دریافت شود به صورت جدی توسط اداره مالیات پیگیری می شود.

۰
کانال خبرگزاری سنگ ایران در تلگرام

دیدگاهی نیست

دیدگاهی بنویسید