آینده مبهم صنعت سنگ برای کارخانجات کم سرمایه

آینده مبهم صنعت سنگ برای کارخانجات کم سرمایه

فعال با سابقه صنعت سنگ: به نظر من در آینده به دلیل مشکلاتی که وجود دارد افرادی که سرمایه کمی دارند نمی توانند در این صنعت به فعالیت خود ادامه دهند و روبه  ورشکستگی خواهند رفت.

293
0
محمد مختاری
محمد مختاری

به گزارش خبرگزاری سنگ ایران به نقل از حجار، محمد مختاری فعال با سابقه صنعت سنگ اظهار داشت: در صنعت سنگ فکر و ایده نقش اصلی را دارد و سرمایه در کنار آن است، مثلا دستگاههای پیشرفته در سنگبری ها خیلی گران هستند و نمی شود برای تجهیز کردن کارخانه به دستگاه های مدرن خود را به آب و آتش زد و از سوی دیگر حرکت به سوی تغییر را نسبت به توان و ظرفیت خود می سنجم و پیش می روم.

وی در مورد جنبه های مختلف ریسک پذیری گفت: یک کاسب نمی تواند ریسک پذیر نباشد، کار با ریسک همراه است اما بستگی دارد به اینکه انسان تا چه اندازه در این مورد جلو برود در این ارتباط گاهی موفق بودم و گاهی ناموفق . ضرر هم کرده ام؛ در سال ۷۱ و ۷۲ وارد کار ساختمان سازی شدم که در آن زمان خیلی ضرر کردم که اوج آن در سال ۷۳ و مبلغی نزدیک به ۳۰۰ میلیون تومان شد.

وی گفت: در هر حال اخلاق و راستگویی و درستکاری باید محور کار ما باشد، فرقی نمی کند که آدم چه آیین و ملتی دارد، همه دنبال صداقت و راستی هستند. موتور ماشین موفقیت بیم و امید است همیشه انسان در حالی که بیم دارد باید امید هم داشته باشد.

وی افزود: در صنف ما افراد با سواد و با سرمایه کم نیست اما آنچه که باعث ضعف مدیریتی آن شده، نبود انسجام و وحدت در میان اعضاء صنف است و به همین علت گاهی افرادی که شایستگی لازم را ندارند در امور، تصمیم گیری های نابجایی دارند در حالیکه اگر ۶۰۰۰ واحد سنگبری در سطح کشور با یکدیگر وحدت داشته باشند و هر کدام ۱۵ کارگر ایرانی داشته باشند برای نود هزار نفر به صورت مستقیم یا غیرمستقیم و چند صد هزار نفر به صورت غیرمستقیم در بخش هایی مانند تراشکار راننده، کارگر، معدن و غیره اشتغال ایجاد می شود.

وی تاکید کرد: اگر ما با یکدیگر انسجام داشته باشیم می توانیم خواسته های خود را عملی کنیم یا به قول معروف حرف خود را به کرسی بنشانیم به عنوان نمونه بیشتر تریلی ها بین ۲۰ تا ۲۵ تن بار حمل می کنند با وجود ۶ هزار واحد سنگبری اگر هر کدام یک روز در میان سنگ بخواهند ۱۲ هزار تریلی به کار گرفته می شود اما متاسفانه با یکدیگر اتحاد نداریم و به وضعیتی که امروز وجود دارد رسیده ایم.

فعال با سابقه صنعت سنگ اظهار داشت: به نظر من در آینده به دلیل مشکلاتی که وجود دارد افرادی که سرمایه کمی دارند نمی توانند در این صنعت به فعالیت خود ادامه دهند و روبه ور شکستگی خواهند رفت.

۰
کانال خبرگزاری سنگ ایران در تلگرام

دیدگاهی نیست

دیدگاهی بنویسید

10 − هشت =