ترویج همه جانبه فرهنگ معدن در نمایشگاه نهم

ترویج همه جانبه فرهنگ معدن در نمایشگاه نهم

معاونت اجرایی نهمین نمایشگاه بین المللی سنگ ایران: در چهار روز برگزاری نمایشگاه فضایی را برای انجام کارهای فرهنگی اختصاص خواهیم داد که در این فضا عکس های قدیمی معدنکاران و فعالان صنعت سنگ به همراه رزومه بسیار کوچکی از نوع فعالیت آنها دراین فضا نصب خواهد شد.

252
0
محمد غلامی

به گزارش خبرگزاری سنگ ایران، محمد غلامی معاونت اجرایی نهمین نمایشگاه بین المللی سنگ ایران درجلسه ستاد اجرایی نمایشگاه با اعضاء شورای شهر و شهردار نیم ور اظهار داشت: در نمایشگاه نهم انجام کارهای فرهنگی در اولویت کارهای ستاد اجرایی است.

وی افزود: در چهار روز برگزاری نمایشگاه فضایی را برای انجام کارهای فرهنگی اختصاص خواهیم داد که در این فضا عکس های قدیمی معدنکاران و فعالان صنعت سنگ به همراه رزومه بسیار کوچکی از نوع فعالیت آنها دراین فضا نصب خواهد شد.

معاونت اجرای نهمین نمایشگاه بین المللی سنگ ایران گفت: از دیگر برنامه های فرهنگی نمایشگاه نهم نمایش ادوات و ابزارآلات قدیمی صنعت معدن است. معدنکاران قدیمی منطقه بسیاری از این ادوات را دارند و ما را در تهیه و تدارک آن یاری می رسانند. این کار باعث می شود تا بازدید کنندگان از نزدیک با روند رشد و توسعه صنعت معدن آشنا شوند.

وی خاطر نشان کرد: همچنین در نظر داریم در چهار روز نمایشگاه اجرای تئاتر خیابانی داشته باشیم، این تئاترهم با موضوع صنعت سنگ و معدن تدارک دیده شده و در محل برگزاری نمایشگاه و در ساعاتی خاص به اجرا در خواهد آمد.

وی ادامه داد: در زمان های گذشته معدنکاران ما در معدن برخی غذاهای بسیار خاص را مصرف می کردند که به همت مردم نیم ور لیستی از این غذاها تدارک دیده شده و در چهار روز نمایشگاه این غذاها به مهمانان ارائه خواهد شد. همچنین اجرای موسیقی محلی از دیگر برنامه های نمایشگاه است.

وی گفت: یکی دیگر از برنامه های فرهنگی نمایشگاه نهم برگزاری تورهای بازدید از معادن منطقه و مناطق توریستی و آثار باستانی است که این کار نیز هر روز انجام خواهد شد و علاقه مندان با همراهی با این تورها با معادن منطقه و همچنین آثار باستانی آن آشنا خواهند شد.

۲+
کانال خبرگزاری سنگ ایران در تلگرام

دیدگاهی نیست

دیدگاهی بنویسید

سیزده + 16 =