شرکت در نمایشگاه های خارجی برای صنعت سنگ الزامی است

شرکت در نمایشگاه های خارجی برای صنعت سنگ الزامی است

خزانه دار انجمن صنفی سنگ یزد: جهت خلاصی از رکود بازار و عدم فروش، بایستی از نیروی انسانی متخصص در این زمینه بهره گیریم تا کارها به صورت تخصصی پیش رود.

287
0
محمد علی امینی
محمد علی امینی

محمد علی امینی عضو هیئت مدیره و خزانه دار انجمن صنفی سنگ یزد در گفتگوی اختصاصی با خبرگزاری سنگ ایران اظهار کرد: از جمله مشکلاتی که در چند ساله اخیر گریبان گیر حوزه سنگ و معدن شده است هزینه بیمه ها، مالیات بر ارزش افزوده، کمبود نیروی متخصص انسانی، گران بودن مواد اولیه و رکود بازار و گرانی آب و برق می باشد.

وی در ادامه گفت: شرکت در نمایشگاه های خارجی تاثیر بسزائی در بهبود عملکرد معادن و کارخانه ها و  فرآوری سنگ دارد. صنعتگران خارج از کشور به دلیل داشتن دستگاه های پیشرفته و مدرن در فرآوری سنگ بسیار موفق هستند ولی متاسفانه در ایران به دلیل تحریم هایی که قبلا وجود داشته است و عدم توان قدرت خرید قادر به خریدن دستگاه های مدرن در فرآوری سنگ نیستیم.

وی گفت: از طرفی شرکت در نمایشگاه های خارجی باعث آشنایی با روش کاری و طرز کار و چگونگی فرآوری سنگ آن ها می شویم.

امینی تصریح کرد: جهت خلاصی از رکود بازار و عدم فروش، بایستی از نیروی انسانی متخصص در این زمینه بهره گیریم تا کارها به صورت تخصصی پیش رود.

وی یاد آور شد: مالیات بر ارزش افزوده که مازاد بر مالیات است مشکل دیگری است که اگر حل شود و دولت حمایت لازم را داشته باشد صنعت سنگ و معدن از رکود خارج می شود. اگر کیفیت فرآوری بالا رود و خام فروشی به حداقل برسد صادرات در ایران به بهترین نحو انجام می پذیرد. در این زمینه هم دولت باید حمایت لازم را انجام دهد.

خزانه دار انجمن صنفی سنگ یزد گفت: در رابطه با استفاده از ضایعات سنگ باید گفت؛ استفاده از ضایعات سنگ در ایران به دلیل هزینه های بالایی که می برد، مقرون به صرفه نیست و انجام آن هزینه های هنگفتی را به بار می آورد.

۰
کانال خبرگزاری سنگ ایران در تلگرام

دیدگاهی نیست

دیدگاهی بنویسید