محمد سعیدی: خط مشترک دریایی با امریکا ایجاد خواهد شد

محمد سعیدی: خط مشترک دریایی با امریکا ایجاد خواهد شد

مدیرعامل کشتیرانی جمهوری اسلامی ایران: با برخی از شرکت های اروپایی قراردادهای مشترک بسته ایم. در چارچوب جدید ما و شرکت های اروپایی سهم قابل توجهی از بازار اروپایی را به خودمان اختصاص خواهیم داد.

332
0
محمد سعیدی
محمد سعیدی

به گزارش خبرگزاری سنگ ایران، محمد سعیدی مدیرعامل کشتیرانی جمهوری اسلامی ایران اظهار داشت: در شش ماه گذشته، طوری برنامه ریزی کرده ایم که کشتی‌های ایرانی بتوانند بدون هیچ گونه محدودیتی در آبراههای بین‌المللی تردد کنند، در شرایط جدید بدون محدودیت به بنادر دنیا رفت و آمد داریم و محصولات صادراتی و وارداتی را منتقل می کنیم.

وی افزود: در چند سال گذشته به علت تحریم ها امکان نوسازی ناوگان حمل و نقل دریایی کشورمان فراهم نشد و قراردادهایی که بسته شده به حالت تعویق درآمد و امکان بستن قرارداد جدید نیز به دلیل تحریم ها وجود نداشت؛ اما اکنون به ناوگان حمل و نقل دریایی بین المللی دسترسی داریم.

وی تصریح کرد: خطوط مختلفی را در اروپا ایجاد کرده‌ایم، خط آسیای شرقی به آمریکای جنوبی و خلیج فارس به آمریکای جنوبی و شمالی به زودی ایجاد خواهد شد؛ این در حالی است که در هفت سال گذشته کشتیرانی جمهوری اسلامی ایران امکان تردد به بنادر اروپایی و آمریکای جنوبی و شمالی را نداشت و علت اصلی آنها تحریم ها بود.

وی اظهار داشت: خطوط جدید در ۶ ماه آینده ایجاد خواهد شد. در این میان، نخستین کشتی جمهوری اسلامی ایران در هامبورگ است که از آنجا به بلژیک و سپس به خلیج فارس بار حمل خواهد کرد؛ ۸۰ درصد تجارت دنیا روی دریا جابجا می شود و اگر بتوانیم شرکت های حمل و نقل دریایی قوی داشته باشیم تجار با اطمینان بیشتر کالای خود را به دست مشتری خواهند رساند.

سعیدی خاطر نشان کرد: با برخی از شرکت های اروپایی قراردادهای مشترک بسته ایم. در چارچوب جدید ما و شرکت های اروپایی سهم قابل توجهی از بازار اروپایی را به خودمان اختصاص خواهیم داد.

۰
کانال خبرگزاری سنگ ایران در تلگرام

دیدگاهی نیست

دیدگاهی بنویسید

بیست − هجده =