اداره آب مشکل جدید سنگبری های دولت آباد

اداره آب مشکل جدید سنگبری های دولت آباد

دبیر اتحادیه سنگ اصفهان: مشکلاتی که از طرف برخی نهادهای دولتی بر واحدهای تولید تحمیل می شود بیشتر وقت واحدهای فرآوری را به خود اختصاص می دهد به نحوی که بسیاری از این واحدها فرصت نمی کنند برای ارتقاء سطح کیفی و کمی کارخانه و محصول خود برنامه ریزی کنند.

211
0
محمد رضا شاهزیدی
محمد رضا شاهزیدی

محمد رضا شاهزیدی دبیر اتحادیه سنگ اصفهان در گفتگوی اختصاصی با خبرگزاری سنگ ایران اظهار داشت: با توجه به رکوردی که وجود دارد بسیاری از واحدهای فرآوری منطقه اصفهان در سال جدید کار خود را آغاز نکرده و برخی دیگر نیز نیمه تعطیل هستند.

وی افزود: تولید بسیار پایین آمده و اکثر کارخانجات با بیست درصد توانایی خود مشغول فعالیت هستند. رکود حاکم بر بازار بیشترین تاثیر خود را روی زندگی کارگرها گذاشته است، بسیای از کارگرهایی که در کارخانه های سنگبری فعالیت می کردند در حال حاضر بیکار هستند.

وی ادامه داد: در اصفهان چند منطقه مختلف در حوزه صنعت سنگ فعالیت می کنند که هر کدام از این مناطق مشکلات خاص خود را دارند به عنوان مثال سنگبری های منطقه دولت آباد در حال حاضر مساله آب را دارند و اداره آب همه سنگبری ها را مکلف کرده که برای استفاده از آب چاه این منطقه مجوز بگیرند و قاعدتا برای دریافت این مجوزها نیز باید مبالغ زیادی را هزینه کرد.

دبیر اتحادیه سنگ اصفهان خاطر نشان کرد: اداره آب گفته که اگر کارخانه ها برای استفاده از آب چاه مجوز نگیرند کارخانه را پلمپ می کند. این در حالی است که آبی که ما استفاده می کنیم تلخ و شور است و نه به در آشامیدن می خورد و نه به درد کشاورزی و درکارخانه هم که استفاه می شود باعث زنگ زدگی دستگاهها می شود.

شاهزیدی گفت: مشکلاتی که از طرف برخی نهادهای دولتی بر واحدهای تولید تحمیل می شود بیشتر وقت واحدهای فرآوری را به خود اختصاص می دهد به نحوی که بسیاری از این واحدها فرصت نمی کنند برای ارتقاء سطح کیفی و کمی کارخانه و محصول خود برنامه ریزی کنند.

وی یادآور شد: در بخش خصوصی صنعت سنگ کارشناسانی وجود دارند که دولت می تواند قبل از تصویب قوانین و تصمیم گیری، از نظرات این کارشناسان استفاده کند. مشورت با کارشناسان صنعت سنگ قبل از تصمیم گیری می تواند از بروز بسیاری از مشکلات جلوگیری کند.

۰
کانال خبرگزاری سنگ ایران در تلگرام

دیدگاهی نیست

دیدگاهی بنویسید