محمد رضا سیاح: صنعت سنگ با کمبود نقدینگی مواجه است

محمد رضا سیاح: صنعت سنگ با کمبود نقدینگی مواجه است

مدیر کارخانه سنگبری انقلاب: ما نمی توانیم سنگ خود را به موقع به فروش برسانیم که این امر باعث شده کارخانه با کمبود نقدینگی مواجه شود.

269
0
کارخانه سنگبری
کارخانه سنگبری

محمدرضا سیاح فعال با سابقه صنعت سنگ در مشهد و مدیر کارخانه سنگبری انقلاب در گفتگوی اختصاصی با خبرگزاری سنگ ایران اظهار داشت: کارخانه سنگبری ما یکی دو سال تعطیل بود اما دوباره آن را راه اندازی کرده ایم و فعلا مشغول به کار است اما مشکلات بسیار زیادی که در حوزه تولید وجود دارد امان ما را بریده و ما واقعا نمی دانیم که باید در مقابل این مشکلات چه کنیم.

وی افزود: مهمترین مشکل ما در کارخانه نبودن نقدینگی کافی است. رکود شدیدی بر بازار حاکم شده و فروش پایین آمده است و ما نمی توانیم سنگ خود را به موقع به فروش برسانیم که این امر باعث شده کارخانه با کمبود نقدینگی مواجه شود.

فعال با سابقه صنعت سنگ در مشهد تصریح کرد: تسهیلاتی که بانک ها در اختیار واحدهای تولیدی می گذارند اکثرا برای خرید ماشین آلات است و باید در مقابل تسهیلاتی که دریافت می کنیم فاکتور خرید دستگاه ارائه دهیم اما برای تامین نقدینگی واحدهای تولیدی تسهیلاتی پیش بینی نشده است.

وی ادامه داد: کارخانه ما در زمینه فرآوری سنگ مرمریت فعالیت می کند و سنگ مورد نیازمان را از معادن مشهد تامین می کنیم. برخی همکاران در زمینه صادرات سنگ فعالیت کرده اند و موفق بوده اند اما برخی دیگر هم که در این زمینه فعالیت کرده اند نتوانسته اند پول سنگ خود را دریافت کنند و با مشکل مواجه شدند.

وی خاطر نشان کرد: پس از ۳۵ سال فعالیت در این حوزه به این نتیجه رسیده ام که بهتر است کارخانه را به فروش برسانم چرا که از یک سو مشکلات با اداره های مختلف زیاد شده و از سوی دیگر عدم فروش و رکود، فشار شدیدی به واحد تولیدی آورده است.

۰
کانال خبرگزاری سنگ ایران در تلگرام

دیدگاهی نیست

دیدگاهی بنویسید

چهار − 1 =