صنعت فرآوری سنگ نیازمند نوسازی و تجهیزات روز دنیا

صنعت فرآوری سنگ نیازمند نوسازی و تجهیزات روز دنیا

مدیرکل صنعت، معدن و تجارت استان مرکزی: بخش فرآوری سنگ در استان مرکزی نیازمند نوسازی و تجهیزات روز دنیا است.

198
0
محمد رضا حاجی پور
محمد رضا حاجی پور

به گزارش خبرگزاری سنگ ایران به نقل از تسنیم، محمدرضا حاجی‌پور مدیرکل صنعت، معدن و تجارت استان مرکزی با اشاره به وضعیت صنعت سنگ در استان مرکزی اظهار داشت: در بحث سنگ ۲ حوزه معادن و واحدهای فرآوری را داریم معادن با توجه به سیاست‌هایی که دولت به منظور جلوگیری از مقوله خام‌فروشی داشت نیازمند یک انتقال تکنولوژی و استفاده از تجهیزات بروز و مدرن است که ضرورت دارد دولت در این  زمینه حمایت‌هایی را در راستای بهره‌مندی واحدهای معدنی استان از تسهیلات رونق تولید داشته باشد.

وی افزود: قرار شد این اتفاق بیفتد و این واحدها نیز در سامانه بهین‌یاب ثبت نام کنند و طرح موضوع داشته باشند و نهایتا برای دریافت تسهیلات به بانک معرفی شوند.

مدیرکل صنعت، معدن و تجارت استان مرکزی با اشاره به بخش فراوری سنگ استان گفت: در رابطه با صنایع فرآوری سنگ نیز با توجه به تکنولوژی قدیمی که داریم هماهنگی‌هایی انجام شده و مذاکراتی با شرکت‌های ایتالیایی و ترکیه‌ای انجام شده و مقرر شد که در راستای بازسازی و نوسازی صنایع سنگ اقدام کنیم.

حاجی‌پور اضافه کرد: خیلی از ضایعاتی که در حوزه سنگ تولید می‌شود به‌سبب استفاده از تکنولوژی قدیمی است.

وی خاطرنشان کرد: بحث اره در صنایع سنگ استان مقداری کمرنگ بوده و از قله‌بر استفاده می‌شود، دستگاه‌های مولتی‌وایر ۷۲ اره‌ای، ۴۲ و ۳۸ اره‌ای در ایران محدود است که با رایزنی‌هایی که داشتیم، قرار شد یک شرکت ترکیه‌ای به نام “ام کا اس” با بهره‌مندی از تکنولوژی ایتالیایی یک نمایندگی در محلات ایجاد کند.

مدیرکل صنعت، معدن و تجارت استان مرکزی بیان کرد: تفاهم‌نامه‌ای را در این زمینه منعقد کرده‌ایم که امیدواریم با کاهش ضایعات و ایجاد شرایط لازم برای صادرات سبب رونق بیشتر و خروج از این شرایط زیان‌دهی واحدهای سنگی باشیم.

۰
کانال خبرگزاری سنگ ایران در تلگرام

دیدگاهی نیست

دیدگاهی بنویسید

هفده + 2 =