محمد رضا بهرامن: معدنکار واقعی معارض محیط زیست نیست

محمد رضا بهرامن: معدنکار واقعی معارض محیط زیست نیست

رئیس خانه معدن ایران:  معدنکار واقعی معارض محیط زیست نیست، معادن را نباید به بهانه های مختلف تعطیل کرد بلکه باید راهکاری برای آن در نظر گرفت که هم محیط زیست بتواند به حیات خود ادامه دهد و هم معدنکار بتواند کار خود را انجام دهد.

312
0
محمد رضا بهرامن
محمد رضا بهرامن

به گزارش خبرگزاری سنگ ایران، محمد رضا بهرامن رئیس خانه معدن ایران امروز در جلسه انتخابات هیات مدیره خانه معدن استان مرکزی که با حضور جمعی ازمعدنکاران استان مرکزی و اعضاء هیات مدیره خانه معدن ایران برگزار شد اظهار داشت: بخش معدن یکی از بخش های مهم صنعت ایران است و انجمن ها و تشکل هایی که در این بخش وجود دارند می توانند با اعتماد سازی بین دولت و صنعتگران، بسیاری از مشکلاتی که در این عرصه وجود دارد را برطرف کنند.

وی افزود: در کنار خانه معدن انجمن های دیگری مثل انجمن سنگ ایران وجود دارند که در زمینه صنعت سنگ فعالیت می کنند. ما همیشه در کنار این انجمن ها بوده، هستیم و خواهیم بود چرا که اتحاد و مشورت و اتفاق نظر می تواند گره گشای بسیاری از مشکلات باشد.

رئیس خانه معدن ایران گفت: با رایزنی هایی که با دولت صورت گرفته از این پس بخش آموزش به طور کل در اختیار خانه معدن است. بسترهای انجام این کار فراهم شده و مساله آموزش در خانه معدن استان مرکزی تا پایان سال جاری اجرایی خواهد شد.

وی تاکید کرد: مهمترین مساله موجود در بین معدنکاران کشورو صنعت معدن کشور تقویت آموزش است. باید تا جایی که می توانیم معدنداران را نسبت به مسائلی که درگیر آن هستند آشنا کنیم، معدنکاران ما در زمینه کار تجربی بسیار خوب هستند اما باید دانش تئوریک خود را هم تقویت کنند، باید به قوانین آشنایی کامل داشته باشند و همین طور دانش فنی خود را روز به روز بالاتر ببرند.

وی یاآور شد: ما امروز با همکاری شما عزیزان و داشتن تشکل قوی و منسجمی به نام خانه معدن ایران توانستیم به جایگاهی برسیم که با مسئولین منابع طبیعی و محیط زیست گفتمان تخصصی داشته باشیم و در این زمینه راهکارهای مورد نظر را ارائه دهیم.

بهرامن تاکید کرد: معدنکار واقعی معارض محیط زیست نیست، معادن را نباید به بهانه های مختلف تعطیل کرد بلکه باید راهکاری برای آن در نظر گرفت که هم محیط زیست بتواند به حیات خود ادامه دهد و هم معدنکار بتواند کار خود را انجام دهد. در همه جای دنیا این مسائل با ارائه راهکارهای مناسب انجام می شود و در ایران هم باید به این نقطه از تفاهم و همدلی برسیم.

انتخابات خانه معدن استان مرکزی
انتخابات خانه معدن استان مرکزی
۰
کانال خبرگزاری سنگ ایران در تلگرام

دیدگاهی نیست

دیدگاهی بنویسید

3 × 4 =