محمد رسول ابراهیمی: فروش بالا قیمت سنگ را پایین می آورد

محمد رسول ابراهیمی: فروش بالا قیمت سنگ را پایین می آورد

مدیرعامل شرکت تهران ری: اگر فروش کارخانه ها بالا برود و کارخانه ها بتوانند سه شیفت کار کنند قیمت سنگ هم پایین می آید.

181
0
محمد رسول ابراهیمی
محمد رسول ابراهیمی

محمد رسول ابراهیمی مدیرعامل شرکت تهران ری در گفتگوی اختصاصی با خبرگزاری سنگ ایران اظهار داشت: شرکت تهران ری در شمس آباد تهران واقع شده است. این شرکت در سال ۱۳۴۴ توسط پدرم تاسیس شده و فعالیت آن تاکنون ادامه داشته است.

وی افزود: این شرکت خط تولید تایل و اسلب دارد و اغلب سنگ های تراورتن و مرمریت را فرآوری می کند. سنگ تراورتن مورد نیازمان را اغلب از محلات تامین می کنیم که به دلیل کم بودن سنگ های تراورتن با کیفیت همیشه برای تهیه سنگ خام مشکل داریم.

وی ادامه داد: برای وارد شدن به بحث صادرات باید نقدینگی بالایی داشت که این نقدینگی فعلا در دسترس بسیاری از کارخانه ها نیست. بانکها هم درصد بسیار زیادی بابت سود وام می گیرند و برای کارخانه ها وام گرفتن از بانک اصلا مقرون به صرفه نیست.

مدیرعامل شرکت تهران ری گفت: نقدینگی بالا به کارخانه داراین فرصت را می دهد که مواد اولیه زیادی را خریداری و فراوری کند، این موجودی این فرصت را به کارخانه دار می دهد که با دست پر سراغ مشتری صادراتی برود، چون بسیاری از مشتری های صادراتی متراژهای بالا سفارش می دهند و کارخانه با ذخیره اندک نمی تواند جوابگوی این نیازها باشد.

وی تصریح کرد: اگر درصد سود بانک ها پایین بیاید و وامی که برای تولید در نظر می گیرند برای کارخانه دار مقرون به صرفه باشد تغیر و تحول بسیار بزرگی در صنعت سنگ رخ خواهد داد.

وی گفت: در حال حاضر بسیاری از کارخانه ها فروش کمی دارند و کارخانه یک شیفت کار می کند، یکی از دلایل بالا رفتن قیمت سنگ در ایران همین فروش کم است اگر فروش کارخانه ها بالا برود و کارخانه ها بتوانند سه شیفت کار کنند قیمت سنگ هم پایین می آید.

۰
کانال خبرگزاری سنگ ایران در تلگرام

دیدگاهی نیست

دیدگاهی بنویسید

پنج + بیست =