شفافیت فعالیت های معدنی در استان کردستان

شفافیت فعالیت های معدنی در استان کردستان

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان کردستان: یکی از اولویت های اصلی سازمان در بخش معدن، شفاف سازی فعالیت های این حوزه است و در همین راستا تلاش شده است که برنامه ها و اقدامات بخش معدن به صورت شفاف صورت گرفته و به مردم اطلاع رسانی شود.

370
0
محمد دره وزمی
محمد دره وزمی

به گزارش خبرگزاری سنگ ایران به نقل از مهر، محمد دره وزمی رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت کردستان در جمع خبرنگاران رسانه های جمعی استان کردستان در سنندج اظهار داشت: حوزه معدن یکی از ظرفیت های مهم استان کردستان به شمار می رود که متاسفانه تاکنون از این ظرفیت در راستای کمک به توسعه استان به خوبی بهره برداری نشده است.

وی ادامه داد: یکی از اولویت های اصلی سازمان در بخش معدن، شفاف سازی فعالیت های این حوزه است و در همین راستا تلاش شده است که برنامه ها و اقدامات بخش معدن به صورت شفاف صورت گرفته و به مردم اطلاع رسانی شود.

وی با بیان اینکه در طول سالهای گذشته نگاه افکار عمومی به حوزه معدن در کردستان با سوالهای جدی همراه بوده است، گفت: ما در طول دو سال اخیر در راستای این سیاست کاری اقدامات مختلفی را اجرایی کرده و تلاش ما بر این بوده است که تمامی فعالیت ها شفاف بوده و به مردم نیز اطلاع رسانی شده است.

خام فروشی مهمترین مشکل بخش معدن در کردستان است

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت کردستان بیان کرد: خام فروشی یکی از مشکلات اصلی بخش معدن در کردستان است و متاسفانه همواره ارزش افزوده این ظرفیت از کردستان خارج شده و تنها هزینه برای مردم استان به دنبال داشته است.

وی سیاست اصلی دولت در این بخش را جلوگیری از خام فروشی در بخش معدن عنوان کرد و افزود: ایجاد صنایع پائین دستی به ویژه در بخش سنگ آهن در دستور کار قرار گرفته و در همین راستا نیز اقدامات مختلفی اجرایی و عملیاتی شده است.

زنجیره فولاد در کردستان ایجاد می شود

دره وزمی با اشاره به پیگیری طرح ایجاد زنجیره فولاد در استان کردستان یادآور شد: در این راستا و با سرمایه گذاری شرکت های مادر تخصصی و همچنین بخش خصوصی اقدامات خوبی آغاز شده است و انتظار می رود که با توجه به نگاه مساعد مقام عالی وزارت این مهم هر چه سریعتر به نتیجه برسد.

وی ایجاد زنجیره فولاد در استان کردستان را زمینه ساز توسعه همه جانبه این استان عنوان کرد و افزود: در صورتی که این مهم عملیاتی شود شرایط برای جهش صنعتی کردستان فراهم می شود و به همین دلیل باید تمامی مسئولان استان در این زمینه مشارکت و همکاری لازم را داشته باشند.

وی از تلاش ها و حمایت های استاندار کردستان برای پیگیری این طرح تقدیر کرد و گفت: بدون شک در سایه این تلاش ها انتظار می رود که این مهم هر چه سریعتر اجرایی و عملیاتی شود.

شرکت لاستیک بارز کردستان در آینده ای نزدیک افتتاح می شود

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان کردستان به اقدامات صورت گرفته برای تسریع در بهره برداری شرکت لاستیک بارز کردستان اشاره کرد و افزود: خوشبختانه هم اکنون مراحل نهایی این طرح در دست اجراست و بر اساس برنامه ریزی های صورت گرفته در آینده نزدیک افتتاح می شود.

وی گفت: در کنار کارخانه لاستیک بارز کردستان، طرح کارخانه لاستیک دیگری نیز در حال پیگیری است و زمین مرود نیاز برای آن مشخص شده و سرمایه گذار بخش خصوصی نیز اقدامات اولیه برای راه اندازی این کارخانه را نیز آغاز کرده است.

دره وزمی عنوان کرد: در صورت راه اندازی این دو کارخانه لاستیک در کردستان، این استان به یکی از قطب های اصلی کشور در این بخش تبدیل شده و در کنار این مهم فرصت های خوبی برای اشتغالزایی به صورت مستقیم و غیرمستقیم برای هزاران نفر ایجاد می شود.

حمایت از راه اندازی صنایع بزرگ در کردستان اولویت اصلی است

وی یکی از سیاست های اصلی در بخش صنعت در استان کردستان را حمایت از راه اندازی صنایع بزرگ و مادر عنوان کرد و افزود: پیگیری این مهم در دستور کار قرار داشته و در همین راستا وزارت خانه نیز حمایت های خوبی از این مهم صورت داده است.

وی عنوان کرد: مهمترین نتیجه راه اندازی صنایع بزرگ و مادر در استان کردستان، ایجاد امنیت روانی برای سرمایه گذاران بخش خصوصی در این استان است که این مهم می تواند شرایط برای حضور سرمایه گذاران خارجی را نیز فراهم کند.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان کردستان افزود: در کنار این مهم راه اندازی صنایع بزرگ و مادر می تواند زمینه را برای ایجاد صنایع پائین دستی و کوچک فراهم کند و به همین دلیل انتظار می رود که در سایه حمایت های استاندار کردستان و سایر مسئولان کشوری بتوانیم در این بخش اقدامات مناسبی را اجرایی و عملیاتی کنیم.

دره وزمی در پایان ضمن تقدیر از همکاری و تعامل رسانه های جمعی با سازمان صنعت، معدن و تجارت استان کردستان افزود: من همواره از انتقادات به حق رسانه ها استقبال کرده ام ولی انتظار دارم که برای افزایش امید در جامعه فعالیت های مثبت نیز اطلاع رسانی شود تا مردم در جریان خدمات دولت و نظام قرار گیرند.

۰
کانال خبرگزاری سنگ ایران در تلگرام

دیدگاهی نیست

دیدگاهی بنویسید

9 + 1 =