توسعه کنسرسیوم‌های صادراتی در نمایشگاه سنگ ایران

توسعه کنسرسیوم‌های صادراتی در نمایشگاه سنگ ایران

مدیر اجرایی نهمین نمایشگاه سنگ محلات با اشاره به اینکه اهداف گسترده‌ای در برپایی این نمایشگاه وجود دارد، گفت: مهم‌ترین هدف برپایی نمایشگاه سنگ محلات توسعه کنسرسیوم‌های صادراتی است.

333
0
محمد حلاجیان
محمد حلاجیان

به گزارش خبرگزاری سنگ ایران به نقل از فارس، محمد حلاجیان در مراسم افتتاح نهمین نمایشگاه بین‌المللی سنگ ایران در شهر نیم‌ور محلات که با حضور محمدرضا نعمت‌زاده وزیر صنعت، معدن و تجارت، استاندار مرکزی، علیرضا سلیمی نماینده مردم محلات و دلیجان، علی اکبر کریمی نماینده مردم اراک و محمد ابراهیم رضایی نماینده مردم خمین در مجلس شورای اسلامی و دیگر مسئولان کشوری و استانی در محلات برگزار شد، اظهار کرد: نمایشگاه سنگ محلات این ویژگی را دارد که در جذب مشتریان خارجی و فروش بهتر و بیشتر سنگ می‌تواند تاثیر گذار باشد.

وی با اشاره به ویژگی‌ها و خصوصیات این منطقه برای برپایی نمایشگاه دائمی، ادامه داد: قرار گرفتن این منطقه در کریدور شمال به جنوب و شرق به غرب، پراکندگی بالای ۵۰ درصد معادن در محلات، سرمایه‌گذاری بخش خصوصی، دسترسی به فرودگاه بین‌المللی، تأمین ۲۵ درصد خوراک سنگ کشور و… دلایل مهم در برپایی نمایشگاه صنعت سنگ در محلات است.

مدیر اجرایی نهمین نمایشگاه سنگ محلات تصریح کرد: در شهرستان محلات ۱۳۰ معدن با کیفیت‌های مطلوب و بسیار خوب با ظرفیت تولید ۸ هزار و ۵۰۰ تن سنگ خام که می‌تواند در رشد و توسعه این صنعت مورد استفاده قرار گیرد و اقتصاد این منطقه و کشور را پویا کند، وجود دارد که علاوه بر مزیت‌های یاد شده موجب اشتغال پایدار در معدن و سنگبری‌ها نیز شده است.

حلاجیان افزود: کشور ایران یکی از مهم‌ترین تأمین‌کنندگان سنگ است که از این ظرفیت، البته باید با فرآوری و پرهیز از خام‌فروشی حداکثر استفاده را از این صنعت کرد.

وی با اشاره به اینکه در برگزاری این نمایشگاه از نمایشگاه‌های بین‌المللی الگوبرداری شده است، بیان کرد: وجه تمایز و برتری این نمایشگاه وجود سالن نمایش سنگ خام و ماشین‌آلات فرآوری در دو بخش مجزا به منظور ارائه محصولات است که امیدواریم این نمایشگاه تا چند سال آینده در ردیف نمایشگاه‌های بین‌المللی قرار گیرد.

مدیر اجرایی نهمین نمایشگاه سنگ محلات اظهار کرد: این مجموعه در فضایی به وسعت ۵۵ هزار متر مربع و در قالب ۶ سالن نمایشگاهی است که در سال گذشته به نام نمایشگاه سنگ ایران نام‌گذاری شده است.

۰
کانال خبرگزاری سنگ ایران در تلگرام

دیدگاهی نیست

دیدگاهی بنویسید

ده − یک =