نمایشگاههای خارجی فرصتی مناسب برای دیده شدن

نمایشگاههای خارجی فرصتی مناسب برای دیده شدن

رئیس خانه معدن استان سمنان: برای کار تولید و تجارت و بازرگانی شرایط ثابت سیاسی لازم است که خریدار اطمینان پیدا کند. یکی از دلایلی که باعث شد در سال جدید با عراق معامله ای انجام نشود وجود جنگ با داعش بوده است.

352
0
محمد حسین ابیانه
محمد حسین ابیانه

محمد حسین ابیانه رئیس خانه معدن استان سمنان در گفتگوی اختصاصی با خبرگزاری سنگ ایران اظهار داشت: در رابطه باصنایع حفاری نفت، از اوایل سال جدید بازار کار به دلیل اجرای برجام و رفع تحریم ها  پیشرفت چشمگیری داشته است و به طور مرتب روزانه تماس های زیادی از خارج از کشور برای همکاری برقرار میشود.

به نظر وی رفع تحریم ها تحرکی مثبت در بازار کار ایجاد کرده است.

وی افزود: برای کار تولید و تجارت و بازرگانی شرایط ثابت سیاسی لازم است که خریدار اطمینان پیدا کند. یکی از دلایلی که باعث شد در سال جدید با عراق معامله ای انجام نشود وجود جنگ با داعش بوده است.

وی ادامه داد: صنعت سنگ و معدن خارج از کشور برتری چشمگیری نسبت به ایران ندارد. ایران پیشرفت خوبی دارد و به دلیل تحریم ها وعدم ارتباط کمی ضعیف شده و از بازارهای جهانی دور مانده است.

رئیس خانه معدن استان سمنان خاطر نشان کرد: مشکل اساسی ما با نهاد های دولتی مشکلات مربوط به تامین نقدینگی است.

ابیانه گفت: شرکت در نمایشگاه های داخلی و خارجی باعث افزایش ارتباط ما با بازدیدکنندگان و شرکت کنندگان میباشد. نمایشگاه های بین المللی تاثیر بسزایی در شناخت ما برای دیگر شرکت کنندگان و بازدید کنندگان در این زمینه دارد. تنها کمبودی که در نمایشگاه های داخل ایران وجود دارد این است که تعداد بازدیدکننده ی خارجی آن کم است ولی نمایشگاه های خارج از کشور باعث میشود ایرانی ها به آنجا روند و شناخته شوند.­

وی یادآور شد: ارتباطاتی در داخل کشور بین تولید کنندگان وجود دارد که حضور در نمایشگاههای خارج از کشور باعث تقویت این ارتباطات می شود. نمایشگاه های داخلی فرصت عرضه را به ما میدهد ولی نمایشگاه های خارج از کشور فرصت حضور و شناخت به ما میدهد و همچنان تاثیر روانی دارد و میتواند باور بازدید کننده را نسبت به صنایع سنگ و معدن ایران عوض کند. اگر موانع وجود نداشته باشد آرامش کاری لازم بوجود می آید.

۰
کانال خبرگزاری سنگ ایران در تلگرام

دیدگاهی نیست

دیدگاهی بنویسید