محمد حسینی: عذرخواهی بابت حقوق‌های نجومی پذیرفتنی نیست

محمد حسینی: عذرخواهی بابت حقوق‌های نجومی پذیرفتنی نیست

رئیس مجمع نمایندگی استان مرکزی: اگر کسانی چنین ارقامی را که خارج از مصوبات بوده دریافت کرده‌اند غیرحق است و باید آن را به بیت‌المال برگردانند و یک عذرخواهی از این بابت قابل قبول نیست و اگر پرداختی براساس قانون انجام شده باید عوامل آن را بیان کنند و بگویند که براساس کدام مبانی و مصوبه یک مدیر توانسته این رقم را دریافت کند.

142
0
محمد حسینی

به گزارش خبرگزاری سنگ ایران به نقل از تسنیم، محمد حسینی رئیس مجمع نمایندگی استان مرکزی با اشاره به پرداخت حقوق‌های نامتعادلی که اخیرا منتشر شده اظهار داشت: طبق مصوبات شورای حقوق و دستمزد که در قانون مدیریت خدمات کشوری به‌صراحت ذکر شده است هرگونه پرداخت حقوق و مزایایی خارج از این مصوبات به نوعی مغایر با این مقررات است و باید بررسی شود.

وی افزود: مبانی پرداخت حقوق در کشور براساس مصوبات شورای حقوق و دستمزد است که این شورا متشکل از دو نفر از نمایندگان مجلس از کمیسیون برنامه و بودجه، سازمان مدیریت و وزارت امور اقتصاد دارایی و یک‌سری از دستگاه‌های دیگر است.

رئیس مجمع نمایندگی استان مرکزی تصریح کرد: بنابراین مصوبات شورای حقوق و دستمزد از مصوبات لازم‌الاجرایی است که در قانون مدیریت خدمات کشوری نیز به‌صراحت ذکر شده و با هرگونه پرداخت حقوق و مزایایی خارج از این مصوبات برخورد می‌شود.

حسینی بیان داشت: اگر کسانی چنین ارقامی را که خارج از مصوبات بوده دریافت کرده‌اند غیرحق است و باید آن را به بیت‌المال برگردانند و یک عذرخواهی از این بابت قابل قبول نیست و اگر پرداختی براساس قانون انجام شده باید عوامل آن را بیان کنند و بگویند که براساس کدام مبانی و مصوبه یک مدیر توانسته این رقم را دریافت کند.

وی ادامه داد: باید این مبالغ گرفته شده و به خزانه کشور انتقال یابد و از دیوان محاسبات نیز درخواست می‌شود که نه تنها این موضوع را پیگیری کند بلکه باید با متخلفان به‌صورت ویژه برخورد کند.

نماینده تفرش، فراهان و آشتیان در مجلس شورای اسلامی عنوان کرد: متخلفان باید به دادسرا ارجاع داده شوند و در کمترین زمان احکام لازم صادر شود، براساس اصل قانون اساسی باید هر پرداختی به‌موجب قانون و هر دریافتی نیز به‌موجب قانون باشد و اگر تا امروز قوانینی بوده که سبب چنین پرداخت‌هایی شده است باید اصلاح شود.

0
کانال خبرگزاری سنگ ایران در تلگرام

دیدگاهی نیست

دیدگاهی بنویسید