محمد حجاری زاده: بخش خصوصی صنعت سنگ نیازمند اعتماد دولت است

محمد حجاری زاده: بخش خصوصی صنعت سنگ نیازمند اعتماد دولت است

رئیس اتحادیه سنگبریهای شهرستان ری: اگر بگذارند مردم خودشان تصمیم بگیرند و بعضی دخالت های بی مورد نباشد، مردم می توانند خودشان مشکلاتشان را حل کنند و به نتیجه مطلوبی برسند.

501
0
محمد حجاری زاده
محمد حجاری زاده

محمد حجاری زاده رئیس اتحادیه سنگبریهای شهرستان ری در گفتگوی اختصاصی با خبرگزاری سنگ ایران اظهار داشت: بزرگترین مشکل صنعت سنگ ایران که تمام کارخانجات و سنگبریهای سنگ ایران با آن مواجه هستند مالیات بر ارزش افزوده است که اکثرا توان پرداخت آن را ندارند و متاسفانه همین امر منجر به تعطیلی بعضی از کارخانجات شده است.

وی افزود: بعضی کارخانجات نتوانسته اند تولیدات خود را دربازار داخل و خارج به فروش برسانند و مجبور به کاهش حجم تولید و شیفت های کاری شده اند که این در نهایت منجر به تعطیلی و یا متوقف شدن تولیدات کارخانجات شده است.

وی خاطر نشان کرد: صادرات یک فرایند زمان بر است که احتیاج به برنامه ریزی استراتژیک دارد که باید کارشناسان و مسئولان این مساله را پیگیری کنند تا هر چه زودتر این مشکل حل شود. برای حل مشکل صادرات سنگ ایران باید وقت گذاشت و هزینه کرد و این امر احتیاج به روابط و پشتبانی دولت دارد که با توجه به اجرای برجام هنوز هیچ فعالیتی در خصوص صادرات سنگ صورت نگرفته البته رایزنی هایی انجام شده ولی هنوز به نتیجه نهایی نرسیده است.

وی گفت: حضور در نمایشگاه می تواند نقش به سزایی در توسعه و رشد صنعت سنگ داشته باشد. شرکت کنند گان با ارائه کالاها و محصولات با کیفیت و نوینی که ارائه می دهند بسترهای لازم برای بازاریابی را فراهم می کنند همچنین با حضور فعالان صنعت سنگ در نمایشگاه های خارجی با پتانسیل ها و روشهای نوین آشنا می شوند. در این نمایشگا ها تبادل اطلاعات صورت می گیرد که در نهایت این مساله به نفع صنعت سنگ ایران خواهد بود.

حجاری زاده ادامه داد: نمایشگاه های ایران از لحاظ خدمات و سرویس دهی به بازدید کنند گان نسبت به نمایشگاه های خارجی بسیار ضعیف عمل می کنند بطور مثال در نمایشگاه های خارجی وسایل حمل ونقل عمومی برای شرکت کنندگان در سطح شهر گذاشته می شود که در ایران به این مسائل اهمیت داده نمی شود. کمبود پارکینگ در نمایشگاه تهران همیشه آزار دهنده است. بوفه و رستوران هایی که در زمان نمایشگاه فعالیت دارند بسیار ضعیف هستند و احتیاج به بهبود و تغییر گسترده دارند که حتما باید مجریان برگزاری نمایشگاه به این امر اهمیت دهند تا رضایت مندی بازدید کنندگان و شرکت کنندگان بالا رود.

رئیس اتحادیه سنگبریهای شهرستان ری در ادامه گفت: بعضی از دولتمردان همکاری های لازم را با فعالان سنگ ندارند. صنعت تولید نیازمند حمایت و پشتیبانی آنها است در حالیکه تعدد قوانین و اظهار نظرها و تصمیم گیری های سلیقه ای در برخی موارد، فعالان تولید را با مشکل مواجه می کند. اگر بگذارند مردم خودشان تصمیم بگیرند و بعضی دخالت های بی مورد نباشد، مردم می توانند خودشان مشکلاتشان را حل کنند و به نتیجه مطلوبی برسند.

۱+
کانال خبرگزاری سنگ ایران در تلگرام

دیدگاهی نیست

دیدگاهی بنویسید