محمد جواد کریم نژاد: بیشتر از تسهیلات نیازمند بازار فروش هستیم

محمد جواد کریم نژاد: بیشتر از تسهیلات نیازمند بازار فروش هستیم

عضو انجمن صنفی سنگ یزد: برخی صحبت ها در مورد پرداخت تسهیلات ارزان قیمت شده و ظاهرا قرار است این اتفاق بیافتد اما ما بیشتر از تسهیلات نیازمند بازار فروش هستیم. وقتی بازار وجود ندارد برای چه تسهیلات بگیریم؟

254
0
کارخانه سنگبری
کارخانه سنگبری

محمد جواد کریم نژاد عضو انجمن صنفی سنگ یزد در گفتگوی اختصاصی با خبرگزاری سنگ ایران اظهار داشت: مهمترین مشکل صنعت سنگ یزد مساله رکود است که این مساله روی تمامی مناسبات این صنعت تاثیر منفی گذاشته است.

وی افزود: شهر یزد که یکی از مهمترین مراکز معدنی ایران است در حال حاضر با بیست درصد ظرفیت معدنی خود کار می کند، اکثرا ترجیح داده اند معادن خود را تعطیل کنند چرا که نمی توانند هزینه های خود را تامین کنند.

وی ادامه داد: در شهر یزد هفتاد الی هشتاد سنگبری وجود دارد که در حال حاضر بیست تای این سنگبری ها مشغول به کار هستند و بقیه تعلیل یا نیمه تعطیل هستند.

وی گفت: برخی صحبت ها در مورد پرداخت تسهیلات ارزان قیمت شده و ظاهرا قرار است این اتفاق بیافتد اما ما بیشتر از تسهیلات نیازمند بازار فروش هستیم. وقتی بازار وجود ندارد برای چه تسهیلات بگیریم؟

عضو انجمن صنفی یزد گفت: مساله دیگری که مشکلات فعالان صنعت سنگ را تشدید کرده مساله چک است که واقعا  فعالان صنعت را آزار می دهد و تاکنون از طرف دولت و نمایندگان فکری به حال این مساله نشده است. ما مجبوریم محصولات خود را با چک های طولانی مدت به فروش برسانیم که در برخی موارد این چک ها پاس نمی شوند.

وی خاطر نشان کرد: باید یک عزم ملی در مورد ساختمان سازی در درون کشور راه بیافتد با راه افتادن ساخت و ساز ساختمان صنعت سنگ هم راه می افتد.

۰
کانال خبرگزاری سنگ ایران در تلگرام

دیدگاهی نیست

دیدگاهی بنویسید

5 + 20 =