محمد بابائی: صادرات سنگ در اولویت قرار گیرد

محمد بابائی: صادرات سنگ در اولویت قرار گیرد

212
1
محمد بابائی
محمد بابائی

محمد بابائی نائب رئیس اتحادیه سنگبران اصفهان در گفتگوی اختصاصی با خبرگزاری سنگ ایران اظهار کرد: حدودا ۲ سال است نائب رئیس اتحادیه سنگبران اصفهان هستم. عمده فعالیت های اتحادیه، رسیدگی به مشکلات مالیاتی سنگبران مخصوصا مالیات برارزش افزوده می باشد. نظارت بر قیمت ها، فروش و کیفیت سنگ از دیگر فعالیت های اتحادیه است.

وی در ادامه گفت: حدودا ۳۰ سال است در صنعت سنگ مشغول فعالیت هستم. به نظرم برای اینکه صنعت سنگ در ایران رونق بگیرد باید حتما صادرات داشته باشیم و این کار فقط با تلاش و کوشش شبانه روزی ممکن می شود. صنعت سنگ ایران این قدرت و ظرفیت را دارد که جایگزین نفت شود.

رئیس اتحادیه سنگبران اصفهان افزود: متاسفانه در برخی موارد شاهد هستیم که سنگ خام معادن بدون فراوری صادر می شود که این مساله مشکلات زیادی را برای کارخانه دارها به وجود آورده است. از دیگر مشکلات فعلی صنعت سنگ ایران واردات سنگ فراوری شده است. برخی کشورها سنگ خام را از ایران خریداری می کنند و بعد از فراوری آن را به خودمان می فروشند.

وی یادآور شد: ارائه تسهیلات بانکی با سود منطقی برای به روز کردن دستگاه های سنگبری می تواند کمک بسیار بزرگی به صنعت سنگ ایران و صادرات آن کند.

۳+
کانال خبرگزاری سنگ ایران در تلگرام

یک دیدگاه

دیدگاهی بنویسید

3 × 2 =