طاهریان: درهای اقتصاد ایران به روی سرمایه های خارجی باز است

طاهریان: درهای اقتصاد ایران به روی سرمایه های خارجی باز است

سفیر جمهوری اسلامی ایران در کشور ترکیه: اجرای برجام و لغو تحریم ها شرایط سرمایه گذاری خارجی در ایران را آسان تر کرده است.

391
0
محمد ابراهیم طاهریان، جواد رجب زاده
محمد ابراهیم طاهریان، جواد رجب زاده

به گزارش خبرگزاری سنگ ایران، محمد ابراهیم طاهریان سفیر جمهوری اسلامی ایران در کشور ترکیه ظهر یکشنبه در جریان بازدید از منطقه آزاد ماکو اظهار داشت: تسهیل شرایط و نیز کاهش دغدغه های سرمایه گذاران خارجی موجب می شود تا ایشان با اطمینان خاطر وارد ایران شده و به سرمایه گذاری بپردازند.

وی افزود: با ایجاد فضاهای جدید در عرصه بین المللی و نگاه تازه ای که به ایران به وجود آمده، درهای اقتصاد ایران به روی سرمایه گذاران خارجی باز شده و این فضا فرصتی طلایی است که مناطق آزاد باید از آن بهترین استفاده را کرده و نسبت به جذب سرمایه گذاری خارجی اقدام کنند.

طاهریان با اشاره به تاثیر مذاکرات هسته ای ایران بر اقتصاد ایران گفت: اجرای برجام و لغو تحریم ها شرایط سرمایه گذاری خارجی در ایران را آسان تر کرده است.

وی ادامه داد: یکی از وظایف سفارت ها در خارج از کشور شناساندن و معرفی قابلیت های سرمایه گذاری داخل ایران به سرمایه گذاران خارجی است. سفارت ایران در ترکیه برای تسهیل ارتباط بین سرمایه گذاران ترکیه و مدیران مناطق آزاد ایران آمادگی کامل دارد.

معاون اقتصادی و سرمایه گذاری سازمان منطقه آزاد ماکو نیز در این بازدید با ارایه گزارشی از روند سرمایه گذاری های صورت گرفته در منطقه آزاد ماکواظهار داشت: این منطقه در بخش صنعت، کشاورزی، تجارت و گردشگری دارای مزیت های بی شماری است.

جواد رجب زاده گفت: با توجه به موقعیت جغرافیایی بسیار خوب منطقه آزاد ماکو برای دسترسی آسان به بازارهای هدف و همچنین وسعت آن، آماده پذیرش هر گونه سرمایه گذاری داخلی و خارجی هستیم.منطقه آزاد ماکو با پنج هزار کیلومتر مربع بزرگترین منطقه تجاری و صنعتی کشور است که در راستای اهداف اقتصادی در ۲۴ مرداد ماه سال ۱۳۸۹ تصویب شد.

وی ادامه داد: احداث فرودگاه بین المللی و خط راه آهنی که به راه آهن سراسری ایران و کشورهای ترکیه و آذربایجان متصل باشد یکی از مهمترین برنامه های توسعهٔ منطقه آزاد تجاری و صنعتی ماکو است.

۰
کانال خبرگزاری سنگ ایران در تلگرام

دیدگاهی نیست

دیدگاهی بنویسید

سیزده − هفت =