پورمختار: به دو میلیون شغل نیاز داریم

پورمختار: به دو میلیون شغل نیاز داریم

رئیس کمیسیون اصل نود مجلس: با سود و بهره‌ای که بانکها تعیین کرده‌اند دریافت تسهیلات به نفع تولیدکننده نیست و باید بخشی از تسهیلات را در سایر حوزه‌ها به کار بگیرد تا توان بازپرداخت اصل و سود تسهیلات را داشته باشد.

267
0
محمدعلی پورمختار
محمدعلی پورمختار

به گزارش خبرگزاری سنگ ایران به نقل از تسنیم، محمدعلی پورمختاررئیس کمیسیون اصل نود مجلس اظهار داشت: باید از این رکورد زیان‌باری که اقتصاد کشور را فلج کرده خارج شویم، طبیعتا دولت و مجلس باید همکاری و همراهی لازم را داشته باشند تا با قانون‌گذاری مناسب این وضعیت را تغییر دهیم در غیر این صورت بخش اقتصادی با مشکل و بحران اساسی مواجه می‌شود.

وی درباره عملکرد بانکها در زمینه خروج از رکود نیز گفت: بانکها باید حمایت واقعی و شایسته‌تری از امر تولید و کاهش سود بانکی داشته باشند و در مقابل از بنگاه‌داری خودداری کنند در اصل نظام بانکداری کشور باید اصلاحات اساسی داشته باشد.

پورمختار با اشاره به اینکه مجلس باید به وظایف خود در زمینه خروج از رکود عمل کند، تصریح کرد: با سود و بهره‌ای که بانکها تعیین کرده‌اند دریافت تسهیلات به نفع تولیدکننده نیست و باید بخشی از تسهیلات را در سایر حوزه‌ها به کار بگیرد تا توان بازپرداخت اصل و سود تسهیلات را داشته باشد.

رئیس کمیسیون اصل نود مجلس با بیان اینکه بیکاری به عنوان معضل بزرگ کشور است که باید حل شود، تصریح کرد: ایراد بزرگی که در دولت و دولت های قبل داریم این است که هیچ وزارت‌خانه‌ای متولی ایجاد اشتغال نیست.

نماینده مردم بهار و کبودراهنگ در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه سالانه به دو میلیون شغل برای رفع معضل بیکاری نیاز داریم، اظهار داشت: مجلس باید قانونی در زمینه ایجاد وزارت خانه مختص اشتغال داشته باشد تا بتواند به طور عملیاتی در این راستا گام بردارد.

۱+
کانال خبرگزاری سنگ ایران در تلگرام

دیدگاهی نیست

دیدگاهی بنویسید