محمدرضا پیر هادی مطرح کرد: فروش خوب سنگ گرانیت زنجان

محمدرضا پیر هادی مطرح کرد: فروش خوب سنگ گرانیت زنجان

410
0
محمدرضا پیرهادی
محمدرضا پیرهادی

محمدرضا پیرهادی مدیر عامل معدن بهاره زنجان در گفتگوی اختصاصی با خبرگزاری سنگ ایران اظهار داشت: حدودا ۳۰ سال است که در زمنیه صنعت معدن فعال هستم. سنگی که در حال حاضر استخراج می کنم گرانیت شکلاتی است.

وی افزود: در حال حاضر کارخانه دارها با مشکلات عدیده ای مواجه هستند که مهمترین آنها کمبود نقدینگی است. قبلا سنگ را به صورت نقد خریداری می کردند و وضعیت به گونه ای بود که در بسیاری از موارد آن را پیش خرید می کردند اما الان باید سنگ را به صورت چکی بفروشیم و دو یا سه ماه صبر کنیم تا پول سنگ به دستمان برسد.

پیرهادی ادامه داد: سنگی که ما استخراج می کنیم اکنون در عراق مصرف می شود. چند کارخانه در قم هستند که اینها سنگ مورد نیاز ساخت و ساز در عتبات عراق را تامین می کنند و سنگ این کارخانه ها را ما تامین می کنیم.

فعال با سابقه صنعت سنگ در استان زنجان گفت: مهمترین مشکل ما در معدن وجود دستگاههای فرسوده و قدیمی است که ما مجبوریم با این دستگاه ها کار کنیم. کار کردن با دستگاههای قدیمی و کهنه مصیبت های بسیار زیادی دارد و بهره وری را به میزان بسیار زیادی پایین می آورد. خرید دستگاه نو هم نقدینگی زیادی می خواهد که ما نداریم.

وی یادآور شد: در حال حاضر وام گرفتن از بانک با مشکلات بسیار زیادی همراه است. بانک وثیقه می خواهد. اگر یک میلیارد وام بخواهیم باید سه میلیارد وثیقه بگذاریم که از توان ما خارج است. دولت در این باره فکری کند تا ما بتوانیم دستگاه های روز و کار آمد تهیه کنیم.

۵+
کانال خبرگزاری سنگ ایران در تلگرام

دیدگاهی نیست

دیدگاهی بنویسید

هفده + 7 =