انعقاد بیش از ۱۰۰ قرارداد با کشورهای مختلف

انعقاد بیش از ۱۰۰ قرارداد با کشورهای مختلف

وزیرصنعت، معدن و تجارت: پیامدهای مثبت برجام غیرقابل باور است، بیش از 100 قرارداد با کشورهای مختلف منعقد شده است .

222
0
محمد رضا نعمت زاده
محمد رضا نعمت زاده

به گزارش خبرگزاری سنگ ایران به نقل از ایرنا، محمدرضا نعمت زاده وزیر صنعت، معدن و تجارت با اشاره به شرایط دوران تحریم در سال های گذشته گفت: پیامدهای مثبت برجام غیرقابل باور است، بیش از ۱۰۰ قرارداد با کشورهای مختلف منعقد شده است .

وی در ستاد رفع موانع تولید کهگیلویه و بویراحمد افزود: در سال های گذشته کمتر کشوری حاضر به سرمایه گذاری در ایران بود اما در ۶ ماه گذشته هیات های اقتصادی فراوانی از کشورهای مختلف برای سرمایه گذاری به ایران سفر کردند.

وی با اشاره به ذکر برخی فعالیت های کشورهای خارجی در ایران در ۶ ماه گذشته گفت: شرکت های ایتالیایی از جمله این سرمایه گذاران هستند که در بخش هایی از اقتصاد ایران سرمایه گذاری کردند و تا پایان سال جاری بخشی از آنها به بهره برداری می رسد.

نعمت زاده بیان کرد: بیش از ۱۰۰ قرارداد با کشورهای مختلف در حوزه صنعتی در ماه های گذشته بین ایران و سایر کشورها منعقد شده است.

وی اظهار کرد: در مشارکت با شرکت پژو بیش از ۲۰ قرارداد برای تولید خودرو در ایران منعقد شده است.

نعمت زاده عنوان کرد: تا پایان امسال، نخستین خودرو که از پیامدهای این قراردادهاست تولید می شود.

وی گفت: تقاضاهای بسیار زیادی از سوی شرکت های خارجی برای سرمایه گذاری در کشور با شرایط مورد علاقه ایران در دست بررسی دولت است.

نعمت زاده افزود:این شرکت ها براساس قراردادها می بایست علاوه بر ورود فناوری های روز دنیا به صادرات محصولات تولیدی نیز اقدام کنند.

وی بیان کرد: شرایط اقتصادی کشور در سال های گذشته «قفل» بود و فعالان اقتصادی ایران کمتر فعالیت اقتصادی می توانستند داشته باشند.

نعمت زاده در ادامه با اشاره به برخی مشکلات موجود در ارتباطات بین المللی اقتصادی ایران گفت: این مشکلات به تدریج حل خواهند شد.

وی عنوان کرد: در ماه های گذشته بانک مرکزی ایران ۳۵ توافق با بانک های مرکزی کشورهای مختلف برای سهولت روابط مالی منعقد کرده است.

نعمت زاده افزود: بانک های ایران نیز جداگانه ۲۱۵ توافقنامه با بانک های خارجی منعقد کرده اند که به خاطر رفع تحریم ها و برجام بود.

۰
کانال خبرگزاری سنگ ایران در تلگرام

دیدگاهی نیست

دیدگاهی بنویسید

سه × چهار =