محمدرضا نعمت‌زاده: بودجه صادرات غیر نفتی افزایش خواهد یافت

محمدرضا نعمت‌زاده: بودجه صادرات غیر نفتی افزایش خواهد یافت

وزیر صنعت، معدن و تجارت: 2 سال است که در رابطه با حمایت از صادرات غیر نفتی به مردم قول می‌دهیم اما به دلیل محدودیت‌های یارانه‌ای نمی‌توانیم به این قول ها عمل کنیم.

219
0
محمدرضانعمت زاده
محمدرضانعمت زاده

به گزارش خبرگزاری سنگ ایران، محمدرضا نعمت‌زاده وزیر صنعت، معدن و تجارت در نشست تقسیم کار ملی و منطقه‌ای برای افزایش تولید ملی که در محل سازمان مدیریت وبرنامه‌ریزی کشوربرگزار شد اظهار داشت: فعال کردن بخش‌های اجرایی اقتصاد مقاومتی در کشور مهمترین مساله است. ما زیاد نگران واحدهای بزرگ نیستیم زیرا آنها کارهای خود را انجام می‌دهند بیشترین نگرانی ما مربوط به ده هزار واحد تولیدی کوچک است.

وی افزود: ۱۶ هزار میلیارد تومان با شرایطی که واحدهای کوچک بتوانند از این تسهیلات استفاده کنند پیشنهاد کرده ایم. برای آموزش و صادراتی کردن این واحدها نیز برنامه‌ریزی لازم شده است و از اردیبهشت ماه سال جاری این برنامه ها شروع می‌شود.

نعمت‌زاده گفت:سال گذشته آقای جهانگیری گفتند که ۲ هزار میلیارد تومان برای حمایت از صادارت غیر نفتی در نظر گرفته‌اند اما در بودجه سال آینده ظاهرا یک صفر آن از قلم افتاده است و در این مورد قول داده شده که این صفر اضافه شود.

وی خاطر نشان کرد: ۲ سال است که در رابطه با حمایت از صادرات غیر نفتی به مردم قول می‌دهیم اما به دلیل محدودیت‌های یارانه‌ای نمی‌توانیم به این قول ها عمل کنیم، کشورهای دیگر با تمام وجود از صادرات خود حمایت می‌کنند و ما نیز وظیفه داریم این کار را انجام دهیم. برای حمایت از صادرات، قوانین مربوط به آن تسهیل خواهد شد.

۰
کانال خبرگزاری سنگ ایران در تلگرام

دیدگاهی نیست

دیدگاهی بنویسید

3 × یک =