محمدرضا شاهزیدی: صنعت سنگ ایران نیازمند آموزش است

محمدرضا شاهزیدی: صنعت سنگ ایران نیازمند آموزش است

190
0
محمدرضا شاهزیدی
محمدرضا شاهزیدی

محمدرضا شاهزیدی دبیر انجمن صنفی کارفرمایان سنگبری های شهرستان دولت آباد در گفتگوی اختصاصی با خبرگزاری سنگ ایران اظهار کرد: من از سال ۱۳۵۴ با تاسیس سنگبری شیخ بهایی وارد حرفه سنگبری شدم.

وی در ادامه گفت: رشد و تعالی صنعت سنگ به دو مولفه وابسته است؛ آموزش برای ارتقاء کیفی محصولات این صنعت و استفاده از تجربیات افراد موفق. باید افراد موفق را در این زمینه شناسایی و از اطلاعاتشان به نحو احسن استفاده کنیم.

دبیر انجمن صنفی کارفرمایان سنگبری های دولت آباد افزود: باید به کشورهایی که از نظر صنعتی و فرآوری در جایگاه مناسبی قرار دارند، سفر و از دانش آن ها استفاده کرد. در همین راستا در سال گذشته به نمایشگاه کشورهای هند، چین و ایتالیا رفتیم و در کارخانه های آن ها حضور یافتیم تا از کیفیت کارشان مطلع شویم.

شاهزیدی گفت: وارد شدن به بازارهای بین المللی به کیفیت و قیمت بستگی دارد. در ایران به دلیل گران بودن مواد اولیه، قیمت تمام شده کالای تولیدی بسیار افزایش می یابد.اگر قیمت ها پایین بیاید راه ورود ما به بازارهای جهانی هموارتر می شود.

وی خاطرنشان کرد: با وجود تمام مشکلات اگر دولت از صنعت سنگ حمایت کند مشکلات کاهش پیدا می کنند. کشورهایی همچون ترکیه و چین دلیل موفقیت خود را در این زمینه همکاری همه جانبه دولت و صنعتگران می دانند.

۰
کانال خبرگزاری سنگ ایران در تلگرام

دیدگاهی نیست

دیدگاهی بنویسید

دوازده − 7 =