لزوم اصلاح قیمت ها در عرصه ساخت و ساز

لزوم اصلاح قیمت ها در عرصه ساخت و ساز

235
0
محمدرضا حیدری
محمدرضا حیدری

محمدرضا حیدری مدیرعامل معدن سنگتراشان کوه نور در مصاحبه اختصاصی با خبرگزاری سنگ ایران اظهار کرد: فعالیت ما از سال  ۱۳۸۲ آغاز شده است. سنگتراشان کوه نور، سنگ مرمر سفید و کرم استخراج می کند. پدرم در این زمینه حضوری فعال و بسیار موثر داشت که من نیز راه ایشان را ادامه دادم و به لطف و یاری خدا تا به الان در کار خود موفق بودم.

وی در ادامه گفت: در مشهد نمایشگاه ۲ هزار متری داریم که به صورت دائم در آن محل نمایشگاه سنگ برگزار می کنیم و سنگها و طرحهای جدید را به نمایش می گذاریم.

مدیر عامل معدن سنگتراشان کوه نور افزود: عدم ساخت و ساز و فروش و همچنین عدم حمایت دولت از تولید از جمله مشکلاتی است که باعث به وجود آمدن اختلالاتی در صنعت سنگ شده است. گران بودن مصالح یکی از عوامل رشد قیمت در ساختمان سازی است. در حال حاضر فقط برخی شرکت های دولتی توان ساخت و ساز را دارند و شرکت های خصوصی به هیچ وجه نمی توانند در این عرصه وارد شوند که این مساله به عدم مدیریت صحیح باز می گردد.

وی یادآور شد: کسانی که در عرصه ساختمان سازی فعالیت دارند، متقاضی قیمت مناسبی هستند. دولت می بایست حمایت کند و قیمت ساختمان را تا جایی که می تواند پایین بیاورد. تمام این مشکلات به سیاست و عدم مدیریت صحیح بر می گردد. قیمت ها و مدیریت ها اگر اصلاح شوند مشکلات انبوهی که بر سر راه این صنف قرار دارد بر داشته می شود.

حیدری گفت: در زمینه صادرات فعالیت اندکی داشتیم که در وهله نخست به موفقیت رسیدیم، اما در مرحله بعدی که صادرات انجام شد متاسفانه با شکست مواجه شدیم و هزینه ای که انجام داده بودیم هدر رفت. به همین دلیل دیگر به صورت مستقیم صادرات انجام نمی دهیم و کالا و سنگ تولیدی خود را به وسیله واسطه صادر می کنیم.

وی خاطر نشان کرد: اجرای برجام و رفع تحریم ها تا الان تاثیر بسزایی روی صنعت سنگ نداشته اما جای امیدواری وجود دارد زیرا صادراتی هم که ما انجام داده ایم بعد از اجرای برجام بود.

۰
کانال خبرگزاری سنگ ایران در تلگرام

دیدگاهی نیست

دیدگاهی بنویسید

پانزده − 11 =