ایجاد ۲۱۰ هزار فرصت شغلی در استان مرکزی

ایجاد ۲۱۰ هزار فرصت شغلی در استان مرکزی

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان مركزی:دو هزار و 666 پروانه بهره برداری صنعتی تاكنون با سرمایه گذاری بالغ بر 130 هزار میلیارد ریال در زمینه های مختلف صنعتی در این استان صادر شده كه بیش از 121 هزار اشتغالزایی ایجاد كرده است.

344
0
محمدرضا حاجی پور
محمدرضا حاجی پور

به گزارش خبرگزاری سنگ ایران به نقل از ایرنا، محمدرضا حاجی پور رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان مرکزی اظهار داشت: ۹ هزار و ۳۷۴میلیارد ریال سرمایه گذاری صنعتی در قالب ۱۹۶ پروانه بهره برداری صادر شده در سال گذشته در این استان انجام شد. با راه اندازی این صنایع در نقاط مختلف استان مرکزی هفت هزار و ۱۶۳ فرصت شغلی جدید ایجاد شد.

وی گفت: صنایع بهره برداری شده استان در سال گذشته بیشتر در زمینه صنایع غذایی ،فلزی، شیمیایی، فرآوری سنگ، هایتک، برق و الکترونیک و بسته بندی و تبدیلی فعالیت داشته اند.

وی، متوسط سرمایه گذاری برای هر فرصت شغلی در بخش شرکت های صنعتی را دو هزار و ۶۲۷ ریال عنوان کرد و گفت: در بخش پروانه های بهره برداری میانگین سرمایه گذاری برای هر فرصت شغلی یک هزار و ۳۰۸ میلیون ریال است.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان مرکزی اظهار کرد: پارسال شش هزار و ۴۶۹ جواز تاسیس و توسعه صنعتی با سرمایه گذاری ۳۷۵ هزار و ۳۴۵ میلیارد ریال در استان مرکزی صادر شد که در صورت به بار نشستن همه مجوزهای صادره، ۲۱۰ هزار و ۴۸۷ فرصت شغلی در نقاط مختلف استان ایجاد می شود.

حاجی پور بیان کرد: دو هزار و ۶۶۶ پروانه بهره برداری صنعتی تاکنون با سرمایه گذاری بالغ بر ۱۳۰ هزار میلیارد ریال در زمینه های مختلف صنعتی در این استان صادر شده که بیش از ۱۲۱ هزار اشتغالزایی ایجاد کرده است.
وی بیان کرد: ۷۷۷ جواز تاسیس صنعتی پارسال با برآورد سرمایه گذاری ۵۸ هزار و ۵۰ میلیارد ریال و اشتغالزایی ۲۲ هزار و ۹۰ نفر در استان صادر شده است.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان مرکزی افزود: برای تحقق اقتصاد مقاومتی در استان مرکزی کمیته راهبردی متشکل از کارشناسان و صاحبان صنایع موفق در سازمان صنعت، معدن و تجارت تشکیل شده است.

حاجی پور اضافه کرد: نظارت مستمر بر فعالیت شرکت های خصوصی و دولتی و پیگیری های لازم برای تخصیص تسهیلات بانکی جوازهای تاسیس صادره برای جلوگیری از هدر رفت سرمایه ملی از مهمترین برنامه های کمیته راهبردی صنعت، معدن و تجارت استان مرکزی است.

استان مرکزی با سه هزار واحد صنعتی کوچک و بزرگ به عنوان قطب دوم صنایع مادر تخصصی کشور و قطب چهارم صنعت کشور شناخته شده است.

۱+
کانال خبرگزاری سنگ ایران در تلگرام

دیدگاهی نیست

دیدگاهی بنویسید

چهار + 4 =