۱۲۸ نوع ذخیره معدنی در استان مرکزی شناسایی شد

۱۲۸ نوع ذخیره معدنی در استان مرکزی شناسایی شد

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان مرکزی: در حال حاضر ۱۶۶ نوع کانسار(ذخیره معدنی) در کشور شناخته شده که ۱۲۸تیپ آن در استان مرکزی وجود دارد.

235
0
محمدرضا حاجی پور
محمدرضا حاجی پور

به گزارش خبرگزاری سنگ ایران به نقل از مهر، محمدرضا حاجی پور رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان مرکزی در نشست تشکل ها و فعالان حوزه معدن استان مرکزی در اراک اظهار داشت: استان مرکزی از نظر تنوع در معادن  علاوه بر پایتخت صنعت کشور، به عنوان مرکز تنوع مواد معدنی نیز لقب گرفته است.

وی افزود: قرار است استان مرکزی با توجه به شرایط خاص و به دلیل پتانسیل و ظرفیت های موجود استان در حوزه معدن از شرایط خوب بودجه ای برخوردار شود تا توانمندی های بالقوه به فعل درآید.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان مرکزی گفت: پیگیری این موضوع و تخصیص بودجه در دستور کار سازمان صنعت معدن و تجارت استان مرکزی قرار دارد.

حاجی پور بیان داشت: ۱۴برنامه اصلاحی در دستور کار سازمان صنعت معدن و تجارت استان مرکزی است که عملی شدن آن می تواند در شناخت ظرفیت های معدنی و استفاده صحیح از منابع معدنی خدادادی در مجموعه استان مرکزی بسیار مفید و موثر واقع شود.

وی ادامه داد: با هدف شناخت ظرفیت های پنهان در حوزه معادن و ایجاد اشتغال جدید در برنامه توسعه ششم باید در حوزه اکتشافات معدنی، کارهای موثر و سازنده انجام گرفته و برای اجرایی شدن آن برنامه ریز ی مدون صورت گیرد.

حاجی پور گفت: در همین راستا قرار است در بحث ارزش افزوده در حوزه مواد معدنی شرایط مناسب و مطلوب در کشور و به تبع آن استان مرکزی ایجاد شود.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان مرکزی بیان داشت: با توجه به معادن سنگ متعدد در استان مرکزی باید در زمینه فرآوری باطله های معدنی مثل پسماندهای سنگ های زینتی در قالب تولید محصولات مختلف و ایجاد اشتغال و درآمدزایی اقدام شود.

وی افزود: در راستای فعالیت های معدنی، حفظ محیط زیست بسیار مورد تاکید است که براین اساس مطالعات زمین شناسی و بررسی مخاطرات فعالیت معادن در ایجاد آلایندگی  نیز در دستور کار است.

۰
کانال خبرگزاری سنگ ایران در تلگرام

دیدگاهی نیست

دیدگاهی بنویسید

سیزده − یک =