حاجی پور: با این وضعیت بانک ها چرخ صنعت به گردش در...

حاجی پور: با این وضعیت بانک ها چرخ صنعت به گردش در نمی آید

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان مرکزی: با روند فعلی پرداخت تسهیلات و با این سودی که بانک ها برای تسهیلات در نظر گرفته اند به حرکت درآمدن چرخ صنعت و واحدهای تولیدی کوچک و متوسط خیالی خام است.

199
0
محمدرضا حاجی پور
محمدرضا حاجی پور

به‌گزارش خبرگزاری سنگ ایران، محمدرضا حاجی پور رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان مرکزی ظهر امروز در نشست شورای گفت‌وگوی بخش دولتی و خصوصی استان‌مرکزی اظهار داشت: رکود حاکم بر صنایع مختلف و بهره‌های بالای بانکی باعث شد که صنعتگران در سال ۹۴ سختی های بسیاری را در حوزه اقتصاد و فضای کسب و کار تحمل کنند اما با اجرای برجام و برداشته شدن تحریم ها امیدواریم که در سال ۹۵ واحدهای صنعتی کوچک و متوسط سال خوبی را داشته باشند.

وی افزود: برخی بانک‌ها و موسسات مالی پرداخت تسهیلات را منوط به اخذ سپرده‌های اجباری قرض‌الحسنه می‌کنند درحالی که بانک مرکزی در بخشنامه‌های خود بلوکه کردن پول را برای تمامی بانک‌ها غیرقانونی اعلام کرده است.

رئیس صنعت، معدن و تجارت استان‌مرکزی خاطر نشان کرد: درحال حاضر ۴۰۰ هزار میلیارد تومان پروژه نیمه تمام در استان مرکزی وجود دارد. آئین‌نامه های مربوط به اجرای پروژه‌های نیمه تمام در استاندارمرکزی بخش دولتی را مکلف کرده است که در اجرای این پروژه‌ها از بخش خصوصی استان نیز استفاده کنند.

حاجی‌پور افزود: ۸۶ درصد منابع مالی که در اختیار بانک‌ها است از محل سپرده‌های مردم است اما با روند فعلی پرداخت تسهیلات و با این سودی که بانک ها برای تسهیلات در نظر گرفته اند به حرکت درآمدن چرخ صنعت و واحدهای تولیدی کوچک و متوسط خیالی خام است.

وی گفت: علاوه برسود بالایی که بانک‌ها به سپرده‌ها پرداخت می‌کنند، هزینه‌های دیگری نیز برعهده بانک‌هاست که این هزینه ها را به هنگام پرداخت تسهیلات به واحدهای تولیدی کوچک و متوسط با روش هایی مثل بلوکه کردن بخشی از وام یا گشایش سپرده‌های اجباری در قالب قرض‌الحسنه از واحدهای تولیدی دریافت می کنند.

۰
کانال خبرگزاری سنگ ایران در تلگرام

دیدگاهی نیست

دیدگاهی بنویسید