بهرامن: ۶۱ نوع ماده معدنی در ایران بهره برداری می شود

بهرامن: ۶۱ نوع ماده معدنی در ایران بهره برداری می شود

رئیس خانه معدن ایران: ایران از لحاظ ذخایر معدنی رتبه سوم را در آسیا و دهم تا دوازدهم را در جهان در اختیار دارد و عمده کارشناسان معتقدند در سال اقتصاد مقاومتی، اقدام و عمل یکی از بسترهایی که می تواند به رونق تولید و ایجاد ثروت ارزش افزوده کمک کند بخش معدن است.

322
0
محمدرضا بهرامن
محمدرضا بهرامن

به گزارش خبرگزاری سنگ ایران، محمدرضا بهرامن رئیس خانه معدن ایران در گفتگو با رادیو اقتصاد گفت:‌ ایران از نظر جغرافیایی در منطقه ای قرار دارد که ذخایر وسیعی از انواع مواد معدنی فلزی یا غیرفلزی را داراست و در تولید مواد معدنی حالت پویایی دارد و ساختارهای زمین شناسی طوری است که می تواند مواد معدنی را باز هم تولید کند.

 بهرامن افزود: هم اکنون حدود ۶۱ نوع ماده معدنی بهره برداری می شود و تلاش برای شناسایی مواد معدنی بیشتر هم ادامه دارد .

رئیس خانه معدن ایران گفت: عمق اکتشاف در آمریکا به ۲۴۰ متر و در اروپا به ۸۰ متر می رسد در حالیکه درکشور ما حداکثر به ۲۰ متر رسیده است.

وی اظهار داشت: اکتشاف زمینه ی بسیار مهمی در توسعه اقتصاد معدنی است و سازمان زمین شناسایی و اکتشافات معدنی ایران در میان ۱۷۸ کشور رتبه هفتم را دارد و به عنوان راهبر اکتشافات معدنی در خاورمیانه شناخته میشود.

وی افزود: محیط های کانی زایی در ایران زیاد است و  بیش از ۴۸ نوع محیط کانی زایی ۳۳ تیپ در ایران وجود دارد.

بهرامن گفت: ایران در کمربند معدنی مس و طلا قرار گرفته و ۷ محور مهم معدنی مانند سرب و روی در کشور وجود دارد.

رئیس خانه معدن ایران افزود: ایران از لحاظ ذخایر معدنی رتبه سوم را در آسیا و دهم تا دوازدهم را در جهان در اختیار دارد و عمده کارشناسان معتقدند در سال اقتصاد مقاومتی، اقدام و عمل یکی از بسترهایی که می تواند به رونق تولید و ایجاد ثروت ارزش افزوده کمک کند بخش معدن است به این شرط که از مراحل اکتشاف تا فرآوری نهایی در اختیار کشورمان باشد و برای همه این مراحل برنامه ریزی های جدی و اجرایی وجود داشته باشد.

۱+
کانال خبرگزاری سنگ ایران در تلگرام

دیدگاهی نیست