ارتقاء سطح برگزاری نمایشگاه های داخلی به ۱۰۰ سایت

ارتقاء سطح برگزاری نمایشگاه های داخلی به ۱۰۰ سایت

معاون امور نمایشگاهی شرکت سهامی نمایشگاه های بین المللی ایران: سالیانه بیش از 260 میلیون نفر از 100 میلیون مترمربع نمایشگاه ها بازدید می کنند که این نمایشگاه ها صدها میلیارد دلار درآمد نصیب اقتصاد جهانی می کند.

307
0
محمدجواد قنبری
محمدجواد قنبری

به گزارش خبرگزاری سنگ ایران به نقل از ایرنا، محمدجواد قنبری معاون امور نمایشگاهی شرکت سهامی نمایشگاه های بین المللی ایران گفت: کشورهای صنعتی پیشرفته مانند آلمان، فرانسه و ایتالیا همواره صنعت نمایشگاهی را به عنوان منبع درآمد خود دیده و از درآمد آن به خوبی بهره گرفته اند.

محمدجواد قنبری با تاکید بر نقش مهم این صنعت بر اقتصاد کشورها گفت: سالیانه بیش از ۲۶۰ میلیون نفر از ۱۰۰ میلیون مترمربع نمایشگاه ها بازدید می کنند که این نمایشگاه ها صدها میلیارد دلار درآمد نصیب اقتصاد جهانی می کند؛ به همین دلیل صنعت نمایشگاهی در ایران نیز باید بیشتر مورد توجه قرار گیرد.

معاون امور نمایشگاهی شرکت سهامی نمایشگاه ها افزود: هر سال شاهد برگزاری حدود ۳۲ هزار نمایشگاه در دنیا هستیم که بازرگانان و صنایعی که دارای محصول خاصی هستند در این نمایشگاهها حضور پیدا می کنند و با حضورشان درآمد قابل توجهی را به دست می آورند.

وی افزود: نمایشگاه ، یک فعالیت ویژه اقتصادی است و از آنجا که صنعت نمایشگاهی در کشور نیاز به ساماندهی و سیاست گذاری دارد، به نظر می رسد باید بخش خصوصی و دولت با هم در اجرای نمایشگاه ها فعالیت کنند.

وی با بیان اینکه اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی ایران هماهنگ کننده تجار و بازرگانان در کشور است، گفت: همکاری های دولت و بخش خصوصی در این حوزه باید عملیاتی تر و هماهنگ تر شود و فعالان بخش خصوصی بتوانند با شرکت در نمایشگاه های اختصاصی ایران در خارج از کشور، به بازارهای خارجی ورود پیدا کنند.

وی یادآور شد: نخستین شکل گیری تفکر صنعت نمایشگاهی در ایران مربوط به دوره امیرکبیر است که آن زمان صدر اعظم وقت ایران بود و تصمیم گرفت در نمایشگاه بین المللی انگلستان شرکت کند.

این مقام مسئول افزود: پس از دفاع مقدس نیز سیاست های جدید اقتصادی و بحث تخصصی شدن نمایشگاها در ایران مطرح شد و اکنون شاهد بروز و ظهور نمایشگاه های مختلف در کشور هستیم.

قنبری با بیان اینکه سالیانه حدود ۸۰ نمایشگاه در سایت نمایشگاهی تهران برگزار می شود، افزود: با توجه به روند صعودی درخواست ها در یک سال گذشته برای عرضه تخصصی محصولات، تلاش می کنیم ظرفیت و سطح برگزاری نمایشگاه های داخلی را به ۱۰۰ سایت ارتقا دهیم.

۰
کانال خبرگزاری سنگ ایران در تلگرام

دیدگاهی نیست

دیدگاهی بنویسید