میرزایی: صنعت سنگ ایران نیازمند علم و دانش روز است  

میرزایی: صنعت سنگ ایران نیازمند علم و دانش روز است  

عضو هیات مدیره انجمن سنگ ایران: باید برای بالا بردن اطلاعات و آگاهی و دانش مدیران کارخانجات یک انقلاب علمی در سطحی وسیع صورت گیرد تا فراوری سنگ ایران از حالت غیر کارشناسی خارج شده و در مسیر درست و اصولی و علمی قرار گیرد.

531
0
محسن میرزایی
محسن میرزایی

محسن میرزایی عضو هیات مدیره انجمن سنگ ایران در گفتگوی اختصاصی با خبرگزاری سنگ ایران با اشاره به اجرای برجام و رفع تحریم های اقتصادی ایران اظهار داشت: اخبار بسیار خوبی در زمینه رفع تحریم ها و آغاز صادرات و رفت و آمد هیات های تجاری خارجی در رسانه های مختلف منتشر می شود اما هنوز به صورت عملی اتفاق صادراتی مهم و همه جانبه ای  در حوزه سنگ نیافتاده است.

وی افزود: نباید توقع داشته باشیم که همه مشکلاتی که در قالب تحریم و طی چند سال بر ملت ایران تحمیل شده در مدتی کوتاه برطرف شود . برقرای ارتباط بین فعالان صنعت سنگ ایران و تجار و بازرگانان خارجی کمی زمان بر است.

عضو هیات مدیره نمایشگاه بین المللی سنگ ایران ادامه داد: در بحث سرمایه گذاری شرکت های خارجی در ایران معتقدم تا زمانی که مساله بیمه این شرکت ها به صورت اساسی حل نشود و امنیت های لازم برای سرمایه آنها فراهم نشود این اتفاق نخواهد افتاد.

وی خاطرنشان کرد: امروزه صنعت سنگ ایران بیش از هر چیز محتاج دانش فراوری است. در برخی کارخانجات ما دستگاههای مدرن و به روز وجود دارد اما دانش فراوری وجود ندارد که این مساله  باعث به وجود آمدن مشکلات زیادی می شود در برخی کارخانجات ما علاوه بر عدم وجود دانش فرآوری، دستگاهها نیز فرسوده هستند که این تلفیق نتیجه ای جز ور شکستگی به همراه نخواهد داشت.

وی افزود: باید برای بالا بردن اطلاعات و آگاهی و دانش مدیران کارخانجات یک انقلاب علمی در سطحی وسیع صورت گیرد تا فراوری سنگ ایران از حالت غیر کارشناسی خارج شده و در مسیر درست و اصولی و علمی قرار گیرد.

معدندار باسابقه کشور ادامه داد: اگر می خواهیم در صنعت سنگ حرفی برای گفتن داشته باشیم باید یاد بگیریم که تولیدات خود را بر حسب سفارش انجام دهیم. مسلما با این روش که ما سنگ های کوپ را به صورت طولی برشی فرآوری و در کارخانه انبار می کنیم راه به جایی نخواهیم برد. فراوری سنگ باید براساس سلیقه مشتری صورت گیرد.

وی با اشاره به بحث های موجود در مورد قیمت دلار اظهار داشت: در بحث قیمت دلار مهمترین اصل تثبیت قیمت دلار و تک نرخی کردن آن است. تثبیت قیمت دلار و تک نرخی کردن آن علاوه بر جلوگیری از سوء استفاده های احتمالی کمک بسیار زیادی به رشد و توسعه صادرات می کند.

۰
کانال خبرگزاری سنگ ایران در تلگرام

دیدگاهی نیست

دیدگاهی بنویسید

هشت + 14 =