محسن غیاثوند: ۳۰۰۰ نفر در صنعت سنگ لرستان بیکار شدند

محسن غیاثوند: ۳۰۰۰ نفر در صنعت سنگ لرستان بیکار شدند

رئیس هیئت‌مدیره کانون سنگ ایران: صادرات سنگ در لرستان تقریباً 20 درصد نسبت به سال گذشته کاهش‌یافته که این امر سبب شده تا واحدها انگیزه‌ای برای کار کردن نداشته باشند.

285
0
محسن غیاثوند
محسن غیاثوند

به گزارش خبرگزاری سنگ ایران به نقل از تسنیم، محسن غیاثوند رئیس هیئت‌مدیره کانون سنگ ایران اظهار داشت: در حال حاضر ۵۵۰ واحد سنگ‌بری در سطح استان لرستان وجود دارد که حدود ۲۰۰ واحد از آن‌ها تعطیل‌شده و مابقی نیز زیر ۳۰ درصد ظرفیت خود مشغول کار هستند.

وی با اشاره به اینکه ۱۰ درصد واحدهای سنگ‌بری کشور در استان لرستان وجود دارد افزود: ۲۷ درصد سنگ کشور نیز در واحدهای سنگ‌بری استان لرستان تولید می‌شود.

رئیس هیئت‌مدیره کانون سنگ ایران مجموع کارگرهای واحدهای سنگ‌بری استان لرستان را ۱۰ هزار نفر برشمرد و عنوان کرد: این ۱۰ هزار نفر به معنای اشتغال ۳۶ درصد در حوزه صنعت استان است.

وی به مشکلات واحدهای سنگ‌بری لرستان اشاره کرد و گفت: متأسفانه اکنون حدود ۳ هزار نفر از کارگران واحدهای سنگ‌بری این استان بیکار شده‌اند.

غیاثوند بیان کرد: صادرات سنگ در لرستان تقریباً ۲۰ درصد نسبت به سال گذشته کاهش‌یافته که این امر سبب شده تا واحدها انگیزه‌ای برای کار کردن نداشته باشند.

وی عمده‌ترین مشکل واحدهای سنگ‌بری را رکود دانست و تصریح کرد: از دیگر مشکلات این واحدهای سنگ‌بری قوانین مالیاتی (ارزش‌افزوده و نحوه دریافت آن)، جرائم تصاعدی، عدم دسترسی به بازارهای جهانی، نبود پایانه‌های صادراتی، خام فروشی، نبود آموزش، نبود سرمایه در گردش و مشکلات گشایش اسناد اعتباری LC است.

۰
کانال خبرگزاری سنگ ایران در تلگرام

دیدگاهی نیست

دیدگاهی بنویسید

بیست − سه =