غیاثوند: نسبت به بازار های جهانی بی توجه بوده ایم

غیاثوند: نسبت به بازار های جهانی بی توجه بوده ایم

رئیس هیئت مدیره کانون سنگ ایران: مشکل ما در صنعت سنگ عدم باز سازی واحد های سنگبری، نبود نمایشگاه های استاندارد، رکود بازار و نبود پایانه ها ی صادراتی سنگ می باشد. راهکاری که برای برون رفت صنعت از رکود مناسب است بحث سرمایه در گردش است و اگر نیروی متخصص به اندازه کافی باشد مشکلات تا حدودی حل می شوند.

460
0
محسن غیاثوند
محسن غیاثوند

محسن غیاثوند رئیس هیئت مدیره کانون سنگ ایران در گفتگوی اختصاصی با خبرگزاری سنگ ایران اظهار داشت: صنعت سنگ و معدن ایران جایگاه قابل قبولی در دنیا پیدا نکرده و تاکنون تلاشی هم در این زمینه نشده زیرا بازارهای داخلی در گذشته پر رونق بوده و تولید برای داخل از شرایط خوبی برخوردار بوده است به همین دلیل نسبت به بازار های جهانی بی توجه بوده ایم.

وی ادامه داد: مهمترین مشکلات ما در صنعت سنگ عدم باز سازی واحد های سنگبری، نبود نمایشگاه های استاندارد، رکود بازار و نبود پایانه های صادراتی سنگ می باشد. راهکاری که برای برون رفت صنعت سنگ از رکود مناسب است بحث سرمایه در گردش است و اگر نیروی متخصص به اندازه کافی باشد مشکلات تا حدودی حل می شوند.

غیاثوند گفت: ما نمایشگاه  های زیادی را به دفعات برگزار می کنیم اما عملا هیچ کدام کیفیت لازم را دارا نیستند. متاسفانه چون اطلاعات جامع و کاملی در این حوزه وجود ندارد عموما نمی توانیم پاسخگوی مشتری باشیم لذا نمایشگاه های داخلی دستاوردی جهت پیشرفت ندارند. نمایشگاه های خارج از کشور به دلیل ظرفیت های بسیار بیشتری که تدارک دیده اند اثر گذار تر هستند. اگر نمایشگاه های داخلی  متمرکز و در یک تاریخ برگزار شوند از شرایط بهتری برخوردار می شوند.

رئیس هیئت مدیره کانون سنگ ایران در پایان گفت: در خصوص اجرای بر جام و رفع تحریم ها تا الان تغیر محسوسی در صنعت سنگ احساس نکرده ایم، تلاش های ارزشمندی دولت در این زمینه انجام داده اما نتایج آن در صنعت سنگ به صورت مشهود دیده نشده است.

۱+
کانال خبرگزاری سنگ ایران در تلگرام

دیدگاهی نیست

دیدگاهی بنویسید