محسن غیاثوند: مشکلات مالیات بر ارزش افزوده سنگبری‌های کشور برطرف می‌شود

محسن غیاثوند: مشکلات مالیات بر ارزش افزوده سنگبری‌های کشور برطرف می‌شود

رئیس هیئت‌مدیره کانون سنگ ایران گفت: توافق اولیه‌ای برای مالیات بر ارزش‌افزوده سنگ‌بری‌ها در سطح کشور انجام‌شده و ظرف هفته آینده توافق نهایی انجام می‌شود.

243
0
محسن غیاثوند
محسن غیاثوند

به گزارش خبرگزاری سنگ ایران به نقل از تسنیم، محسن غیاثوند در رابطه با میزان تولیدات سنگ‌برهای کشور اظهار داشت: با توجه به مشکلات موجود میزان تولید واحدهای سنگ‌بری سال گذشته حدود ۵۰ درصد و امسال نیز حداقل ۲۰ درصد کاهش‌یافته است.

وی بابیان اینکه همه سنگ‌بری‌های کشور از نظر مشکلات وضعیت یکسانی دارند افزود: در صنعت سنگ با مجموعه‌ای از مسائل و مشکلات روبه‌رو هستیم که عمده‌ترین مشکل در بخش فرآوردی و به‌ویژه بخش بازرگانی است.

رئیس هیئت‌مدیره کانون سنگ ایران عنوان کرد: مشکلات واحدهای سنگ‌بری به‌صورت موردی در ستاد تسهیل مطرح می‌شود و در فرآیند این ستاد کار در حد مقدور در حال انجام است.

وی بیان کرد: موضوع اقتصاد مقاومتی و پایلوت شدن لرستان تا حدودی شرایط بررسی مشکلات واحدهای سنگ‌بری را بهتر کرده اما این بررسی‌ها موردی است و در ستاد تسهیل بحث کلی واحدهای سنگ‌بری مطرح نیست.

غیاثوند جلوگیری از خام فروشی را جزء مطالبات همه ارکان نظام و دولت دانست و تصریح کرد: مقام معظم رهبری نسبت به موضوع خام فروشی و جلوگیری از آن تأکید دارند به‌طوری‌که در بحث خام فروشی سنگ نیز مطالبی را فرمایش کردند.

وی خام فروشی را بلای جان صنعت سنگ دانست و خاطرنشان کرد: همان‌طور که خام فروشی صنعت نفت را گرفته سایر اقلام معدنی را نیز گرفته است و ما همچنان تبعات آن را می‌بینیم.

رئیس هیئت‌مدیره کانون سنگ ایران خام فروشی را یکی از مشکلات و چالش‌های حوزه سنگ دانست و گفت: مشکل صنعت سنگ فقط خام فروشی نیست چراکه خام فروشی تنها یکی از مشکلات است.

وی بابیان اینکه یکی دیگر از مشکلات واحدهای سنگ‌بری بحث مالیات بر ارزش‌افزوده است اظهار داشت: برای بحث مالیات بر ارزش‌افزوده در سطح کشور توافق اولیه‌ای انجام‌شده است و ظرف هفته آینده توافق نهایی انجام می‌شود که بر مبنای این توافق هم واحدهای سنگ‌بری رضایتمند می‌شوند و هم‌نظر دولت تأمین می‌شود.

بر پایه این گزارش، افزایش مالیات بر ارزش‌افزوده از جمله مشکلات واحدهای سنگ‌بری است که پیش‌ از این نیز صفر زارع رئیس هیئت‌مدیره انجمن سنگ‌بران استان لرستان گفت: افزایش مالیات بر ارزش‌افزوده یکی از مشکلات شایعی است که دولت برای واحدهای صنعتی به وجود آورده که بارها برای رفع این مشکل با مقام عالی وزارت مکاتباتی داشته‌ایم که راه به‌جایی نبرده و این مصوبه به‌صورت قانون درآمده است.

۱+
کانال خبرگزاری سنگ ایران در تلگرام

دیدگاهی نیست

دیدگاهی بنویسید